Cookie Consent by FreePrivacyPolicy.com

Nový vozík pro Láďu

VYBRÁNO
0 Kč
72 707 Kč
217 462 Kč
CHCI POMOCI
Láďovi se v roce 1999 obrátil život vzhůru nohama. Po autonehodě zůstal upoután na invalidní vozík s diagnózou kvadruplegie. Nevzdal se! Truhlařinu, které se do té doby věnoval, na vozíku dělat nemohl. Proto se rozhodl pokračoval ve studiích. Odmaturoval na obchodní akademii SOA v Žatci a následně vystudoval Právnickou fakultu Masarykovy univerzity v Brně. 

Po ukončení studií nastoupil na místo právníka v neziskové organizaci ParaCENTRUM Fenix, z. s. kde pracuje doposud.  Ve své funkci pomáhá lidem s handicapem (a nejen jim), kteří se dostali do podobně obtížné životní situace jako on sám.  
"Má práce se mi stala posláním. Dostal jsem druhou šanci, a tak se ji snažím využít a pomáhat lidem, neboť i mně bylo v těžkých začátcích po úrazu hodně pomoženo. Dá se říct, že se snažím vrátit dluh." 
 
Láďovou nejoblíbenější zábavou je cestování, ale i tanec (ano na vozíku) a sport, rekreačně jezdí na handbiku. Aktivní životní styl se odráží na stavu vozíku. Při denním intenzivním používání prostě odchází rychleji než vozík někoho, kdo se pohybuje pouze po interiérech. 
"Můj život je velmi aktivní, někdy si říkám, že na kvadruplegika až moc, ale to je dobře. Lepší, než se nudit doma."Rozhodl se proto pro pořízení druhého vozíku hrazeného z vlastních zdrojů, nadačních příspěvků a příspěvku firemních dárců. Protože potřebuje vozík, který vydrží velkou zátěž, myšleno běžným užíváním, vybral si vozík RGK. 
 
Tyto vozíky se vyrábí ve Velké Británii a jde o vozík na míru. Proto je pořizovací cena vysoká už v základu. Součástí ceny je tedy už i zádová opěrka pro lepší podporu při sedu a korekci mé skoliózy, antidekubitní sedák, free wheel pro snadnější pohyb po nezpevněném terénu nebo městské dlažbě a konečně off roadová (zimní) kola.  Vozíky RGK nejsou hrazeny z prostředků veřejného zdravotního pojištění. 
"Vozík je pro mě pohyb a pohyb je pro mě svoboda. Prožil jsem část života závislý na druhých, kompletně ochrnutý, bez možnosti se vůbec hýbat a připadal jsem si nesvobodný. Od té doby je svoboda pro mě snad nejcennější hodnota." 
 

Fotogalerie