Cookie Consent by FreePrivacyPolicy.com

Nové auto pro Štěpánka

VYBRÁNO
0 Kč
398 658 Kč
400 000 Kč
CHCI POMOCI
Umění pomáhá. Obraz "Jak na nebi, tak na zemi" se vydražil za 90 tisíc. K tomu aukční síň věnovala Konto Bariéry provizi z aukce ve výši 40 tisíc korun. Celkový výtěžek 130 tísíc pomůže právě rodině Štěpánka, který trpí autismem. Moc děkujeme umělci J.S., že své dílo do aukce věnoval, aukční síní Obrazy v aukci za uspořádání charitativní dražby i kupci, kterému toto nevšední dílo bude dělat radost. 

is3_59632-j-s_jak-na-nebi-tak-na-zemi-daec-2.jpg

Štěpánek (12) je milý, ale introvertní chlapeček, který si k sobě jen tak někoho nepustí. Jako autista se totiž necítí dobře v neznámém prostředí a vůči cizím lidem je velmi nedůvěřivý. Jeho maminka se stará o něj a jeho sestřičku úplně sama. I ona má navíc vážné zdravotní problémy.

„Štěpánkovo postižení je nevyléčitelné a bude ho bohužel doprovázet celým životem,“ říká maminka.

Život se rodině ještě více zkomplikoval před rokem. Tehdy do automobilu, na kterém byli doslova závislí, naboural bagr. Auto srážku s bagrem nepřežilo. Štěpánek se ale každý den musí dopravovat do školy, navštěvuje také zájmové kroužky a speciální terapie pro děti s autismem. Všechny tyto aktivy Štěpánka baví, rozvíjí a hlavně mu pomáhají.
  

stepanek-(3).jpgBez auta ale musí řadu z nich vynechat, protože se na ně jednoduše nedostane. Někdy Štěpánka vozí autem babička. Když je v práci nebo zrovna nemůže, musí Štěpánek s maminkou absolvovat cestu autobusem. Pro autistu je ale přesun hromadnou dopravou noční můra. Velká skupina lidí v cizím prostředí navíc v kombinaci s hlukem se neblaze podepisuje na Štěpánkově psychice. 

Rodina proto naléhavě potřebuje nové auto. Bohužel pro matku samoživitelku představuje i ojetý automobil příliš vysoký výdaj.

Úřad práce navíc Štěpánkovi zamítnul příspěvek, přestože havárii jeho maminka nezavinila. Autismus totiž úřady nepovažují za "dostatečné" postižení. Lidé s tímto handicapem tak často na příspěvek nedosáhnout.  Proto se Štěpánkova rodina obrací na dárce Konta Bariéry s žádostí o finanční pomoc. 
„Mockrát Vám za sebe a svého syna Štěpána děkuji," vzkazuje maminka.

Fotogalerie