Cookie Consent by FreePrivacyPolicy.com

Nová ruka pro Lukáše

Ahoj,
jsem Lukáš, ale všichni mi říkají "Polči". Pocházím ze Zlína, kde jsem se před 25 lety narodil skvělé mamce a taťkovi. Narodil jsem se bez části ruky a nohy. Ale nikdy mi to nevadilo. Vždy jsem si snažil sám sobě dokázat, že zvládnu vše, co mí vrstevníci a kamarádi. Takže jsem se učil jezdit na kole, hrát fotbal, lozit po stromech, a později kouřit na tajňačku cigarety (před našima pst, jo?!). Hodně jsem i plaval. Vlastně tak moc, že jsem se proplaval až do paralympijské reprezentace a byl jsem druhý nejlepší plavec v Česku ve své kategorii. V 18ti letech jsem toho nechal a později se začal věnovat jinému sportu, který dnes již miluji. Cvičení - fitness, chcete-li.

Když mi bylo asi 22, tak jsem začal své pokroky v tomto sportu zveřejnovat na sociálních sítích a setkal jsem se s velkým úspěchem u lidí. Velmi mě to motivovalo makat na sobě ještě více a ještě více lidem přiblížit, jak se dá vyrovnat s takovýmto postižením, jak se dá sportovat a žít skvělý život, i když máte jen jednu ruku a jednu nohu. Začal jsem natáčet i motivační videa na youtube, což mě začalo fakt hodně bavit. Před kamerou se dnes již cítím jako doma. Poslední dobou se začínám věnovat své druhé vášni -  hudbě, konkrétně rapu. Mám v šuplíku desítky motivačních skladeb, které začínám postupně vydávat do éteru. Vždy jsem chtěl být zpěvákem, takže si plním svůj sen. Jednou vyprodám O2 arenu! :)

Na noze mám děsně cool a krásnou protézu, kterou každý chválí, ale bohužel bionickou protézu ruky mi žádná pojišťovna nezaplatí. Prý mám druhou ruku zdravou a to "mi musí stačit" (cituji slova jedné paní z pojišťovny, ne nedělám si legraci). Když se zamyslím, co bych dělal s bionickou protézou ruky, kdybych ji měl, odpověď zní VŠECHNO! Mrzí mě, že každý, kdo se narodil bez ruky, nebo o ni přišel nehodou či v důsledku nemoci, nemá možnost dostat bionickou protézu. Jednou budu velmi bojovat za to, aby tomu tak bylo! Každopádně do té doby mi můžete s mým velkým snem pomoci pouze Vy!

Děkuji vám!
 

Fotogalerie