Cookie Consent by FreePrivacyPolicy.com

Neurostimulátor pro Vojtu

VYBRÁNO
0 Kč
71 605 Kč
90 000 Kč
CHCI POMOCI

Vojtovi je jedenáct let, narodil se v 31. týdnu těhotenství, pět dní poté, co jeho mamince odtekla plodová voda. Po narození byl chlapec v inkubátoru, prodělal několikrát pneumotorax a následně i krvácení do mozku. Během šesti náročných týdnů, kdy Vojta bojoval o život, si rodina prošla obrovskou zkouškou. Jakmile to chlapcův  stav umožnil, začala s ním maminka cvičit podle známé metody, kterou objevil MUDr. Václav Vojta. ,,Lékaři Vojtovi ve dvou letech diagnostikovali dětskou mozkovou obrnu", vypráví maminka. 

Vojta začal chodit až ve dvou letech a to jenom po špičkách, zatímco jeho vrstevníci už dávno běhali. V té době také lékaři rodině potvrdili diagnózu dětské mozkové obrny, ke které se ještě přidala epilepsie. Vojta navštěvoval s asistententem pedagoga běžnou mateřskou školu.

Nyní s jeho pomocí chodí i na základní školu, kde studuje podle individuálního vzdělávacího plánu. Od začátku školní docházky Vojtovi přibyla další diagnóza, a to lehká mentální retardace. Vojta chodí do školy moc rád, také má rád čtení a hudbu nebo sledování různých dokumentů.
IMG_20201203_100614.jpg

V pohybu ale svým spolužákům nestačí. Pokud má urazit větší vzdálenosti, používá invalidní vozík. Prodělal mnoho operací. Operaci achilových šlach, oka,  ruky a další operace ho ještě čekají. Dvakrát ročně jezdí rehabilitovat do Jánských lázní. Vojtíšek je velmi statečný chlapec a všechno zvládá s úsměvem na tváři. 

Ke zlepšení jeho stavu by mu velmi pomohl nový nerostimulátor, díky kterému by si byl sám schopný například vyčistit zuby, nebo se najíst. Vojta a celá jeho rodina budou velmi vděční za jakýkoli finanční dar. 

 


Fotogalerie