Cookie Consent by FreePrivacyPolicy.com

Neurorehabilitace pro Davida

VYBRÁNO
0 Kč
14 811 Kč
200 000 Kč
CHCI POMOCI
Dvacetiletý David bojuje s těžkým handicapem od svého předčasného narození. Přestože ví, že nikdy nebude chodit, je podle rodičů věčný pohodář a optimista. Když dosáhl plnoletosti, do většiny nadací, s jejichž pomocí  financoval neurorehabilitace, se mu zavřely dveře. Což bohužel neznamená, že se uzdravil. 


IMG_20210322_160311.jpgDavid studuje střední školu při Jedličkově ústavu, kam denně dojíždí z šedesát kilometrů vzdálených Loun. Škola ho baví, a tak mu nevadí ani velmi brzké ranní vstávání. Když mu rodina s pomocí dárců Konta Bariéry pořídila invalidní vozík s elektrickým pohonem, jeho život byl zase o něco snazší. Ulevilo se také rodičům, kteří o něj pečují. IMG_20210121_152412.jpg


David dokáže být dobře naladěný navzdory bolestem a těžkému handicapu. Poctivě cvičí a rehabilituje, i když ho to stojí nemalé úsilí. Ví, že výsledky stojí za námahu, a přeje si další neurorehabilitace.


Jenže přišly další potíže, se kterými si rodina sama neporadí. Davida trápí silné bolesti zad a krční páteře, potýká se také s bolestivými křečemi v nohách. Má těžkou skoliózu páteře a operaci se zatím dařilo oddalovat jen díky speciální intenzivní neurorehabilitaci – a na tu nyní chybějí peníze.


Podívejte se, jak se Davidovi daří při speciálním neurorehabilitačním cvičení

Rehabilitace a náročné cvičení, které mnohdy i bolí, Davida provází celým jeho životem. Dřina a péče se vyplácí, ulevují mu totiž od neustálé bolesti a křečí. Bohužel jde o finančně velmi nákladné záležitosti, které až donedávna rodina řešila s pomocí nejrůznějších nadací.
„Protože je již dospělý, zavřely se mu dveře většiny nadací, které podporují děti jen do 18 let.
Což bohužel neznamená, že se uzdravil, ale jen mnohem větší komplikace při financování těchto úžasných, ale drahých rehabilitaci,“ napsali rodiče o pomoc do Konta Bariéry. Doufají, že sbírka bude úspěšná a že z výtěžku budou moci svému synovi dopřát rehabilitace, které potřebuje.
Za každý příspěvek na účinné a pro Davida nepostradatelné neurorehabilitace celá rodina srdečně děkuje.