ePrivacy and GPDR Cookie Consent management by TermsFeed Privacy Policy and Consent Generator

Kočárek pro Vanessku

Osmiletá Vanesska se narodila jako zdravá holčička, v necelých dvou letech ale onemocněla herpetickou meningoencefalitidou. Sama se nepostaví, neposadí, nemoc jí způsobila mentální i tělesné postižení a je odkázána na celodenní péči maminky. Moc by teď potřebovala nový zdravotní kočárek.  

vanessa1.jpg

 
Minutová sbírka
Stačilo doslova pár minut a Vanesska bude mít nový zdravotní kočárek! „Nedokážu ani popsat slovy, jakou mám radost! Moc si vážím všech dobrých lidí, kteří se rozhodli Vanessce pomoci. Ze srdce vám děkuji,“ vzkazuje Vanessčina maminka Maryna. Z případného přebytku sbírky pomůže Konto Bariéry s uhrazením dalších pomůcek, které handicapované dívence usnadní život. Děkujeme!
Když se rodiče malé Vanessy vydali i s její sestřičkou na vánoční svátky za rodinou, netušili, že se jim během několika dní obrátí život vzhůru nohama. Vanessa ale dostala zápal plic a část svátků strávila v nemocnici. V den, kdy ji propustili, měla večer opět vysoké teploty, bolela ji hlava a pořád plakala, začala se motat. Rychle jeli zpátky do nemocnice. „Všechno se seběhlo tak rychle, Vanesska byla dva týdny v kómatu, když jsem jí po dlouhé době mohla vzít opět do náruče, držela jsme miminko, které ani neudrží hlavičku,“ vzpomíná maminka Maryna.

Nemoc Vanesse způsobila mentální i tělesné postižení, nechodí, sama se nepostaví ani neposadí, sužují ji časté epileptické záchvaty. Díky každodennímu cvičení si ale umí kleknout a opřít se o pravou ruku. Neumí říct, co chce, co potřebuje, používá jen slabiky bez významu, pro sebe si pobrukuje. Pro maminku je každý nepatrný pokrok malým zázrakem. „Nejkrásnějším okamžikem pro mě bylo, když se Vanesska poprvé usmála. Na její úsměv jsem musela čekat dlouho.“

IMG_8075.jpgTahle copatá holčička si ráda hraje se svou sestřičkou, poslouchá  hudbu a pohádky a celá se rozzáří, když ji někdo štípe do tváří. Když se jí ale něco nelíbí, umí to dát najevo. To ji pak maminka nosí v náručí a uklidňuje. Kde bere paní Maryna tu sílu na péči o postiženou dceru? „Musím to vydržet, Vanesska mě bude vždycky potřebovat, pomáhá mi, že jsme rodina, že stojíme všichni při sobě. Neohlížím se, dívám se jenom dopředu.“  

Vannesa také chodí do speciální školy při pražské Diakonii. Na procházky i do školy ji vozí maminka městskou hromadnou dopravou. Jenže kočárek pomalu dosluhuje, je těžký, špatně se s ním manipuluje, nemá odpružení. A Vanessa z něj už vyrostla. Nedávno si s maminkou vyzkoušely speciální zdravotní kočárek Stingray R82. Má odlehčený rám, velmi lehce se ovládá, sedačka se dá otočit o 180 stupňů a hlavně je pohodlný. Pro Vanessu by byl bezpečným místem při jejích častých epileptických záchvatech, pro maminku velkou úlevou. Stojí ale 84 tisíc korun. Pojišťovna rodině na kočárek připlatí, stále jim ale na jeho pořízení chybí více jak 36 tisíc. To je pro rodinu, kde vydělává jenom tatínek, příliš vysoká částka. Proto se na nás rodiče obrátili s prosbou o pomoc a my bychom jim na kočárek rádi přispěli.

 Děkujeme, že s námi Vanessce pomůžete.


Fotogalerie

Jdu na to