ePrivacy and GPDR Cookie Consent management by TermsFeed Privacy Policy and Consent Generator

Handbike pro Zbyňka

Sbírka byla ukončena. Děkujeme České televizi a Českému rozhlasu za podporu této sbírky. Vybralo se celkem 412 tisíc korun. Zbyňkův speciální handbike stojí 270 tisíc korun. Zbylé prostředky pomohou Vendy (21) z Karlových Varů, Oldřichovi (46) z Trutnova, Veronice (44) z Brna a Petrovi (39) ze Sokolova, kteří také potřebují handbike. Děkujeme všem, kteří pomohli.

s-rodinou.jpgZbyňkův příběh:
Začátkem jara roku 2000 jsem s velkým očekáváním poprvé usedl na handbike. V té době jsem intenzivně věnoval plavání a jízdě na sportovním vozíku. Po pár kilometrech na handbiku mě cyklistika učarovala. Především pocit svobody, volnost pohybu a možnost sdílet společné cesty s přáteli. 

Roztočená kola mě provází celý život. Riskantně rozjetý bicykl na triatlonových závodech mě v srpnu 1994 usadil po poranění páteře na invalidní vozík. Roztočená kola se tak stala prostředníkem mého pohybu, mou chůzí a každodenností. 

Opojení z pohybu

Jízda na handbiku je pro mě možností osvobodit se a cítit opojení z volnosti pohybu. Na handbiku jsem několikrát dokončil závod železného muže na Havaji, podíval se na nejvyšší horu Oceánie Mauna Keu a zažil nespočet dobrodružných závodů a jízd. Ale věřte tomu, že míra prožitku nemusí zdaleka být přímo úměrná vzdálenosti, rychlosti a nastoupaným výškovým metrům.
 
Formentor-stage-2018-(1).jpg 

Na začátku února 2019 jsem na parkovišti u domu v Horních Počernicích zahlédl rozbitá okna u mého auta a namísto handbiku spousty střepů a zmaru v zavazadlovém prostoru. Kolo zmizelo a navzdory rychlému přivolání policie a spuštěné mediální kampani se handbike, který nemá pro zloděje a případného dalšího majitele zdaleka takovou užitnou hodnotu jako pro mě, doposud nepodařilo nalézt. 
"Zloději rozhodně nepřeji nic zlého."
Během týdne, který uplynul od krádeže, jsem ucítil ve svém okruhu silnou podporu a porozumění a nemluvím jen o reakcích na sociálních sítích. Přál bych člověku, který mi kolo ukradl, aby měl schopnost ucítit alespoň na okamžik pocit svobody, spjatosti s přírodou a euforie, které se dají prožít třeba při stoupání na Passo del Stelvio.
 
Přál bych si abych mohl brzy znovu plnohodnotně jezdit. K tomu budu potřebovat nové kolo a přivítám Vaši pomoc. Kdyby se však přeci jen stal zázrak a mé staré dobré kolo se někde objevilo, nebudu toužit po novém a veškeré prostředky, které se prostřednictvím této sbírky vyberou jistě dobře poslouží projektům Konta Bariéry.

Fotogalerie

Jdu na to