ePrivacy and GPDR Cookie Consent management by TermsFeed Privacy Policy and Consent Generator

Handbike pro Alex

 svatba-pro-alex.jpg Děkujeme moc Aleně a Tomášovi, kteří na své svatbě dali s pomocí svatebčanů dohromady úžasných 100 tisíc korun na handbike pro Alex.Jsem obyčejná usměvavá holka, která měla trošku složitější vstup na svět a do vínku si s sebou přinesla vrozenou vadu pohybového aparátu a páteře. Původně si lékaři mysleli, že nebudu chodit. Mé dvojče zemřelo po porodu. Moje maminka se mnou cvičila ve dne v noci a úspěch se, i díky několika operacím, dostavil. Chodím, na krátké vzdálenosti, ale chodím. Každých několik let podstupuji prodlužování mé nefunkční nožky.

Od narození mě provázejí cvičení, rehabilitace a operace. Ve spodní části páteře mám míchu krytou jen svaly, musím poctivě cvičit a rehabilitovat. Má levá nožka má nefunkční svaly, koleno i kotník, ale alespoň ji používám jako berličku :). Mým velkým štěstím je, že moje maminka se mi velmi věnuje a jezdí se mnou do nemocnice, na rehabilitace, cvičení, závody... Je mojí velkou oporou. 

Miluji sport, ale mé sportovní aktivity byly dlouho velmi omezené. Před rokem jsem dostala handbike od litoměřické jazykové školy Reston a začala plavat na Strahově ve sportovním klubu Kontakt bez bariér. Od dubna 2018 závodím za tým handicapovaných sportovců Černí koně. Na závodech se pravidelně umisťuji na předních místech a porážím i kluky ☺. Můj život se tak úplně změnil. Vždy jsem byla usměvavá, plná energie, ale můj handicap mě hodně limitoval ve škole, ve sportu, při zábavě. Najednou se mi otevřel úplně jiný svět a já se v něm našla. Sport je mým velkým koníčkem.

Jsem vítězkou Čeěkého poháru juniorů 2018 na handbiku. Mým snem a cílem je reprezentovat Českou republiku na mezinárodních závodech a na paralympiádě - v plavání, na handbiku a třeba i v triatlonu. Díky sportu se cítím plnohodnotně a mým velkým cílem je dostat parasport do většího povědomí zdravých lidí.

K tomu ale potřebuji vaši pomoc a podporu. Závodní handbike, běžecká formule na triatlon, cestovní náklady na tréninky, mezinárodní závody, atd. jsou velmi finančně nákladné.  Potřebovala bych pomoci s financováním lehkého závodního handbiku. Odhadovaná částka se pohybuje kolem 200 tisíc korun.

Prosím, pomozte i Vy zrealizovat můj sen. Moc děkuji Alex

Děkujeme ŠKODA AUTO, a.s., která darovala Alex 45 tisíc korun a závodníkům týmu ŠKODA WE LOVE CYCLING, kteří v rámci závodu Metrostav Handy Cyklo Maraton 2019 mezi sebou vybrali chybějících 20 tisíc korun na handbike.

IMG_4026-(1).JPG


Fotogalerie

Jdu na to