Automobil pro Tibora

VYBRÁNO
0 Kč
8 500 Kč
490 000 Kč
CHCI POMOCI

Tibor žije s manželkou a nejmladším synem (17) v domě na samotě na Plzeňsku.  
Poklidný život v přírodě si užívali až do okamžiku, kdy Tibora postihla náhlá mozková příhoda. Neví se, jak dlouho byl v bezvědomí, jeho žena ho ráno našla se slabými známkami života. V  kómatu byl převezen do nemocnice a okamžitě operován. Měsíc ležel v umělém spánku a prodělal operaci mozku.  
Neví se, jak dlouho byl v bezvědomí, jeho žena ho ráno našla se slabými známkami života.
V nemocnici strávil šest měsíců a poté byl propuštěn do domácí péče rodiny. Pro masivní poškození mozkových center úplně oslepl, v době propuštění byl jeho stav na úrovni invalidy nejvyššího stupně. Rodinu a lékaře čekala těžká práce - rozpohybovat, učit sedět, stát, mluvit, jíst...  

 Po patnácti měsících domácí péče jeho ženy a rehabilitací došlo k mírnému zlepšení. Tibor jezdí na vycházky na invalidním vozíku, trochu chodí s dopomocí, ale stále je nevidomý.  Při cestě k lékaři starším automobilem do Tibora s manželkou narazila nepozorná řidička, z nehody vyvázli jako zázrakem jen s lehkými zraněními, auto je však bohužel v nepojízdném a neopravitelném stavu. Bez auta se rodina, vzhledem k místě bydliště a ke stavu Tibora, jednoduše neobejde.  


Fotogalerie