Cookie Consent by FreePrivacyPolicy.com

Auto pro rodinu Honzy

VYBRÁNO
0 Kč
13 315 Kč
500 000 Kč
CHCI POMOCI

Osud dnes osmatřicetiletého Honzy není obvyklý – i když trpí střední mentální retardací a DiGeorgeovým syndromem, stal se otcem šťastné rodiny.

DSCN2550.jpg


„Když jsem manžela uviděla, byla to láska na první pohled. A ani jeho postižení nám nezabránilo založit rodinu, protože jsme byli ujištěni, že děti by měly být zdravé,“ napsala nám jeho manželka Martina.

O svého muže celodenně pečuje, pomáhá mu s orientací, komunikací i tělesnou hygienou. Dcera Anetka se bohužel narodila rovněž s DiGeorgeovým syndromem, takže paní Martině přibyly další starosti. Honzův zdravotní stav se navíc v té době začal zhoršovat.

„Najednou jsem měla doma ne jednoho, ale dva človíčky, kteří byli a budou na mé pomoci a dopravování závislí,“ líčí paní Martina a upřesňuje, že (dnes již dvě) dcery denně vozí do školy a manžela na časté návštěvy lékaře. To vše obdivuhodně zvládá.

DSCN2334.jpg
 

IMG_20210617_160543.jpgTrápí ji ale její starý Opel Zafira, který neustále vyžaduje drahé opravy. „Naše životní náklady jsou pro manželovo a dceřino postižení tak vysoké, že nám peníze stačí pouze k pokrytí běžných a nezbytných výdajů. Mimořádné platby na opravu auta už nedokážeme vlastními silami zvládnout,“ vysvětluje Martina, proč se rozhodla koupit nový vůz a požádat o pomoc s jeho financováním.
Od loňského roku se navíc sama potýká se zdravotními problémy. Nové auto by nejen usnadnilo život dceři a manželovi, ale také by ji zbavilo každodenního strachu, že je jejich Opel někde nechá na holičkách.

„Jelikož nejsme sami schopni řešit situaci vlastními silami, obracím se na Vás s žádostí a prosbou o finanční podporu při nákupu tolik potřebného motorového vozidla,“ prosí paní Martina a děkuje předem za každý příspěvek.

w1-(1).jpg