ePrivacy and GPDR Cookie Consent management by TermsFeed Privacy Policy and Consent Generator

Auto pro bratry Pavla a Dominika

Sbírka na auto pro Renatiny syny byla ukončena. Byla úspěšná hlavně díky podpoře České televize, podařilo se vybrat více než 500 tisíc korun. Podívejte se na reportáž pořadu 168 hodin.
Děkujeme všem dárcům!


Milí dárci, jmenuji se Renata a žiji sama se svými dvěma syny. Pavel (25) se narodil s diagnózou dětská mozková obrna – kvadrospastická forma s těžkou mentální retardací. Je to kombinované postižení spojené s těžkým postižením motoriky a přidruženými problémy, v běžném životě je zcela závislý na druhé osobě. Je ležící, nekomunikativní, má vážnou poruchu smyslů, především zraku a sluchu, je těžce inkontinentní. Pája měří 190 a váží 65 kg, mám ho doma , nikdy nebyl v ústavním nebo obdobném zařízení.  Každodenní manipulace a obsluha Pavlíka je fyzicky velmi náročná, jeden člověk to nezvládne, proto využívám placených  asistenčních služeb.

Druhý syn Dominik (22) má diagnózu dětská mozková orbna - pravostranná hemiparéza, epilepsie a přidružené problémy. To znamená, že je ochrnutý na pravou stranu těla, špatně chodí. Má pravou nohu slabší a kratší, má nefunkční pravou ruku, je epileptik. 

Přes všechny uvedené diagnózy se snažím, aby oba synové měli šťastný a smysluplný život. Oba navštěvují speciální školy, bohužel je musím denně rozvážet na různá místa, maximálně dbám na jejich zdravotní stav a navštěvuji mnoho odborných lékařů. Auto, to jsou naše nohy, je to každodenní nutnost.Pavel má speciální polohovací vozík, je převážen v pololeže, vzhledem k jeho zdravotnímu handicapu, není možná jiná manipulace, které by ho nebolela. Ani převoz MHD v Ostravě, kde žijeme, není možný, vzhledem k délce vozíku a celkové hmotnosti a manipulaci. Auto musím mít pořád v perfektním stavu aby zvládlo každodenní zatížení, abychom netrpěli úplnou sociální izolací.    
 
Jsem  samoživitelka, nemůžu pracovat, a proto se s prosbou o pomoc obracím i na Vás. Předem vám děkuji za Vaše pochopení a pomoc.
 
Renata
 

Fotogalerie

Jdu na to