Auto pro bratry Pavla a Dominika

VYBRÁNO
0 Kč
75 763 Kč
400 000 Kč
CHCI POMOCI
Pavlova maminka nám napsala:

Milí dárci, jmenuji se Renata a žiji sama se svými dvěma syny.

Pavel (25) se narodil s diagnózou dětská mozková obrna – kvadrospastická forma s těžkou mentální retardací. Je to kombinované postižení spojené s těžkým postižením motoriky a přidruženými problémy, v běžném životě je zcela závislý na druhé osobě. Je ležící, nekomunikativní, má vážnou poruchu smyslů, především zraku a sluchu, je těžce inkontinentní. Pája měří 190 a váží 65 kg, mám ho doma , nikdy nebyl v ústavním nebo obdobném zařízení.  Každodenní manipulace a obsluha Pavlíka je fyzicky velmi náročná, jeden člověk to nezvládne, proto využívám placených  asistenčních služeb.

Druhý syn Dominik (22) má diagnózu dětská mozková orbna - pravostranná hemiparéza, epilepsie a přidružené problémy. To znamená, že je ochrnutý na pravou stranu těla, špatně chodí. Má pravou nohu slabší a kratší, má nefunkční pravou ruku, je epileptik. 

Přes všechny uvedené diagnózy se snažím, aby oba synové měli šťastný a smysluplný život. Oba navštěvují speciální školy, bohužel je musím denně rozvážet na různá místa, maximálně dbám na jejich zdravotní stav a navštěvuji mnoho odborných lékařů. Auto, to jsou naše nohy, je to každodenní nutnost.Pavel má speciální polohovací vozík, je převážen v pololeže, vzhledem k jeho zdravotnímu handicapu, není možná jiná manipulace, které by ho nebolela. Ani převoz MHD v Ostravě, kde žijeme, není možný, vzhledem k délce vozíku a celkové hmotnosti a manipulaci. Auto musím mít pořád v perfektním stavu aby zvládlo každodenní zatížení, abychom netrpěli úplnou sociální izolací.    
 
Jsem  samoživitelka, nemůžu pracovat, a proto se s prosbou o pomoc obracím i na Vás. Předem vám děkuji za Vaše pochopení a pomoc.
 
Renata
 

Fotogalerie