ePrivacy and GPDR Cookie Consent management by TermsFeed Privacy Policy and Consent Generator

Auto pro Moniku

Děkujeme panu Gabrielovi, který pojal svou narozeninovou oslavu dobročinně a namísto dárků pro sebe požádal zúčastněné o dar pro Moniku. Vybraná částka se vyšplhala k skvělým 24 tisícům korunám! Monice přispěla také společnost Linde Materiál částkou 33 tisíc korun.


Ahoj, jsem Monika, narodila jsem se ve Vrchlabí a jsem tu stále. Bydlím sama v malém, částečně zrekonstruovaném bytě, který splácím. Každodenní společnost mi dělá kočičí tygřice Nelinka (britská whiskas), jinak jsem bez podpory rodiny.

Před 21 lety, když mi bylo 16, se mi stal úraz, kvůli kterému jsem nyní odkázána na vozík. Při pádu na bruslích jsem si poranila páteř. Následovaly operace páteře a mnoho rehabilitací. Po dokončení střední školy jsem se pokoušela zapojit do pracovního procesu, ale pokaždé neúspěšně, vždy jsem byla nucena pracovní proces ukončit ze zdravotních důvodů. Nebo nemohla nastoupit, neměla jsem se tam jak dopravit.

Postupně jsem se začala znovu zapojovat zpátky do běžného života. Při rehabilitačním pobytu jsem se seznámila se sportem na vozíku, najednou se přede mnou otevřel nový svět, přes který se dá i pomáhat nejen sama sobě. Po dva roky jsem se s týmem účastnila handy cyklo maratonu, náš tým měl pokaždé dětského patrona, pro kterého jsme závod jeli.

 Vlastně ani nedokážu ten pocit popsat, směsice spousty pocitů - sport mě nabíjí, pomáhá fyzicky i psychicky. Už jako zdravá jsem ráda sportovala. Nyní se věnuji jízdě na handbiku a monoski, celkově miluji pohyb a zkouším různé sporty a aktivity. Hodně čtu, mám ráda ruční práce, kterými se i snažím přivydělat, tvořím z korálků, vytvářím cyklo ,, výrobky“. Ráda přijímám nové výzvy.  Mám ale velký problém dopravovat se na sportovní akce, závody, vlastně problém dostat se kamkoli, lékař, nákupy, kamarádi, výlety... Pokaždé jsem odkázaná na sehnání odvozu, což je často velký problém.Když už seženu odvoz, nevejde se nám vybavení do auta. Takže sedím doma a nikam nejedu. 

Děkuji za jakoukoliv pomoc k pořízení tolik potřebného auta, díky kterému si budu moct kdykoli zařídit co budu potřebovat, otevře se mi tím další cesta k větší nezávislosti.

Děkuji, že pomáháte při návratu handicapovaných zpět do života.

Monika 

 


Fotogalerie

Jdu na to