ePrivacy and GPDR Cookie Consent management by TermsFeed Privacy Policy and Consent Generator

Auto pro Jaroslava

Úspěšný číšník v zahraničí, podnikatel. Jaroslav měl do života dobře našlápnuto. V roce 2012 však během zimní dovolené nevybral při sjezdu na bobech správně zatáčku a zábava na sněhu pro něj měla fatální následky - ochrnul na ruce i nohy. S diagnózou kvadruplegik začal Jaroslavovi úplně jiný život, ale nevzdával ho, snaží se být samostatný, sportovat... Jenže bez auta má velmi omezený pohyb, a proto prosí o pomoc s jeho pořízením.

Jaroslav-(2).jpgJaroslav-(6).jpg

Dnes je Jaroslavovi 41 let a následky úrazu se snaží brát s nadhledem.  Získal práci v chráněné dílně, která je vzdálená od jeho bydliště zhruba 20 kilometrů. Do práce jezdí veřejnou dopravou, ale na elektrickém invalidním vozíku je to stále složitější. 

„Nový automobil využiji nejen pro osobní potřebu a dopravu do práce, ale hlavně pro sport a pro začlenění do společenského a sportovního života jako kvadruplegik. Do auta naložím sportovní nářadí a náčiní a mohu se jednoduše přepravit na trénink nebo na závody," říká Jaroslav. Po úrazu se totiž zapojil do Atletického klubu SSK Vítkovice pro postižené sportovce. Účastní se celostátních i mezinárodních závodů v rámci atletiky pro vozíčkáře. Vrhá koulí, hází diskem, závodí i v bocce. Na Mistrovství ČR se umisťuje na předních místech, ve světě ve středu startovního pole.

Jaroslav-(4).jpg
Jaroslav (vpravo) na závodech. 

Ke svému závodění však Jaroslav potřebuje speciální zařízení, tzv. atletickou kozu pro vozíčkáře. Jedná se o pevně svařenou konstrukci, kterou je potřeba dopravit na každé závody.  Nářadí pro atletiku není v žádném případě možné převážet MHD, ani jiným druhem veřejné dopravy. I proto si Jaroslav udělal řidičský průkaz, s úmyslem stát se ještě více samostatným než doposud. „Věřím, že se jednoho dne vypravím na atletické závody svým automobilem. Beze strachu o ztrátu atletického náčiní," říká. Pomozte, prosím, Jardovi sportovat a cestovat zase jako před úrazem. Za jakýkoliv příspěvek Vám předem děkuje.

Fotogalerie

Jdu na to