ePrivacy and GPDR Cookie Consent management by TermsFeed Privacy Policy and Consent Generator

Auto pro Džonyho

Honzík je veselý, usměvavý kluk, který miluje hudbu. Bohužel jeho život je trošku složitější, protože trpí dětskou mozkovou obrnou. Rozhodně ale není smutný! Jednou by Honzík rád poznal ženskou, která by ho zvládla - jak zpívá ve své písničce, která se stala hitem. Teď však potřebuje hlavně spolehlivé auto, kterým by ho maminka mohla vozit. Pomůžete mu?Za "normálních okolností" by byl Honza zcela jistě lamačem ženských srdcí, a třeba i bude. Je milý, vtipný a pohledný. Komplikovaný příchod na svět mu ale způsobil těžkou porodní hypoxii s rozvojem následné dětské mozkové obrny, která spolu s dalšími přidruženými diagnózami radikálně změnila plány a celý život nejen chlapci, ale i celé jeho rodině... Dnes je Honzíkovi 25 let a studuje obor keramika v Jedličkově ústavu. Miluje ženy a zpěv, hraje v kapele The Tap Tap a jeho písnička "Džony Macháček" se stala hitem nejen na koncertech, ale i v rádiích. "Díky koncertování zažívá úspěch na podiu i bouřlivý potlesk publika," říká jeho maminka.
 
Honzik_M.pngAby však Honzík mohl chodit do školy, hrát, jezdit na zkoušky kapely The Tap Tap a celkově se více začlenit do společnosti a normálního života, potřebuje nové auto. Stávající vůz, kterým maminka Honzíka vozí, totiž po 15 letech dosluhuje a není na něj spoleh. „Honzíka, vzhledem k jeho onemocnění, nepříjemně vykolejují situace, kdy auto vypoví službu, a on je někde pozdě. To, co nás zdravé jen znervózní, jemu přináší těžké psychické trauma,“ vysvětluje maminka. S prosbou o pomoc se proto obrátila na Konto Bariéry. „Vzhledem k celé situaci si vás dovoluji požádat o pomoc s příspěvkem na nové auto pro syna a spolu s vámi naplnit jeho sny,“ říká.

Spolehlivý vůz bude pro Honzíka nedocenitelným pomocníkem v každodenním životě, na cestách do školy či stacionáře, na koncerty, k lékařům, na rehabilitace, do lázní i třeba k prarodičům, což chlapec samostatně nikdy nezvládne. „Pokud se to podaří, bude Honzík šťastný, bez starostí a třeba na nové auto  ‚sbalí‘ i nějaké pěkné děvče,“ dodává maminka. Bez vaší pomoci ale nové auto pro Honzíka pořídit nezvládne. O syna se totiž stará sama a pracuje jen na zkrácený úvazek, aby se mu mohla věnovat. 

Děkujeme, že s námi Honzíkovi a jeho mamince pomůžete. Za jakýkoliv příspěvek vám budou vděční!

Jdu na to