ePrivacy and GPDR Cookie Consent management by TermsFeed Privacy Policy and Consent Generator

Auto pro Arnyho

VYBRÁNO
0 Kč
227 946 Kč
560 000 Kč
CHCI POMOCI

Arnošt se narodil s vážným tělesným postižením, chybí mu pažní kosti a pohybuje se na vozíčku. Přesto loví z bazénu jednu medaili za druhou, včetně těch nejcennějších, paralympijských. Konto Bariéry Arnošta dlouhodobě podporuje. Teď bychom mu spolu s Vámi rádi přispěli na nový automobil, bez kterého se neobejde. Děkujeme, že se k nám přidáte!

PHOTO-2022-09-22-21-15-38.jpg

Když se Arnošt před 31 lety narodil, zažili jeho rodiče šok. Navzdory bezproblémovému těhotenství chyběly chlapci pažní kosti. A když později začal chodit, přidaly se další zdravotní komplikace - postupně se mu víc a víc vytáčela kolena do stran. „Auto jsou moje druhé nohy,“ říká Arnošt.Aby se na nohy vůbec dokázal postavit a neskončil pouze na invalidním vozíku, strávil v průběhu dětství spoustu hodin na operačních sálech. „Vždycky to byl boj. Až už se to týče osobního života, nebo toho sportovního. Bylo to náročné nejen pro mě, ale i pro moje okolí, rodinu a kamarády. Byla to obrovská dřina, abych se dostal tam, kde teď jsem,“ říká.

Právě rodičům je Arnošt nesmírně vděčný za to, co už v životě dokázal. Byli to oni, kdo ho přivedl ke sportu. Když byl ještě úplně malý chlapec, podnikali a měli pronajatý penzion v Lipně nad Vltavou, v jehož areálu byl i krytý bazén.  A protože Arnošta to ve vodě náramně bavilo, vyhledali pro něj záhy i plavecký klub tělesně postižených plavců, kde se začal zdokonalovat a dokonce plavat závodně. Pak už chyběl jen krůček, aby začal absolvovat závody a úžasnými výsledky reprezentovat Českou republiku po celém světě. 

Zlatý z Ria, stříbrný z Tokia

ap5-(1).jpgVše, po čem Arnošt toužil a pro co dřel, se mu splnilo v roce 2016 v brazilském Riu de Janeiru. Právě odtud si přivezl zlatou paralympijskou medaili ze závodu na 50 metrů znak. Další obrovsky cennou medaili, tentokrát stříbrnou, pak získal o pět let později v japonském Tokiu. V rozplavbě navíc pokořil paralympijský rekord a ve finále plaval ještě rychleji. 

Vrcholový sport dokázal Arnošt skloubit i se studiem a s prací, která mu dává smysl - s pomocí dalším lidem s handicapem. Úspěšně zakončil Vysokou školu technickou a ekonomickou v Českých Budějovicích, obor ekonomika podniku, a podílí se na spoluorganizaci projektu „Lipno bez bariér“, díky kterému mohou i lidé s nejrůznějším postižením aktivně trávit svůj čas a sportovat.  Volný čas pak Arnošt tráví jako rozhodčí, ať už na závodech zdravých plavců, tak i handicapovaných.

Pomáhá a motivuje

Aby mohl Arnošt tolik věcí zvládnout, potřebuje auto. Ročně v něm najede kolem 40 tisíc kilometrů. Jezdí na soustředění, závody nebo na různé akce, kde svým životním příběhem motivuje děti i dospělé. Neobejde se bez něj ale ani na cestách za rodinou, kamarády nebo třeba na nákup. Dosavadní vůz už Arnoštovi bohužel dosluhuje, a proto se obrátil na Konto Bariéry s prosbou pomoc. Život s tak těžkým handicapem není ani pro vrcholového sportovce jednoduchý, stále musí překonávat nové překážky. Auto navíc potřebuje speciálně upravené, což se odráží i na jeho ceně.
drazba_pro_arnyho.jpgVrcholoví sportovci dražili věci na podporu Arnyho
Dres reprezentanta nebo třeba podepsanou kšiltovku golmana z NHL jste mohli získat a k tomu ještě přispět na dobrou věc díky aukci předmětů v rámci charitativního projektu Athletes PRO. Dražba vynesla Arnymu 17 tisíc korun. Děkujeme! 

Pomozme společně Arnoštovi, aby mohl i nadále úspěšně sportovat a motivovat další lidi s handicapem. Děkujeme!


Fotogalerie

Jdu na to