Cookie Consent by FreePrivacyPolicy.com

Auto pro Amálku

VYBRÁNO
0 Kč
287 143 Kč
530 000 Kč
CHCI POMOCI
Čtyřletá holčička Amálka už od narození trpí vzácným onemocněním, které se projevuje velkou křehkostí kostí. Ty se potom často lámou. Už v prenatálním období utrpěla Amálka zlomeninu stehenní kosti, proto má kratší jednu nožičku a pohybuje se velmi obtížně: nechodí, posouvá se v sedu či v kleku a hlavně na invalidním vozíku. Ráda by dělala všechno to, co vidí u svého brášky – dvojčete Matyáše. Její tělíčko jí to ale nedovolí, je příliš křehké. Neustále jí hrozí bolestivé zlomeniny. Má jich za sebou už sedmnáct…


DSC_1740-(2).jpgIMG_20190917_145330-(3).jpgPříčinu choroby odstranit nelze, Amálčin stav je ale možné zlepšit zavedením speciálních hřebů do dlouhých kostí. Zákrok se provádí v Brně.
„Abychom mohli z Prahy do Brna na náročný cyklus operací jezdit, potřebovala bych spolehlivé auto,“ napsala maminka dvojčat.
„Staré auto vypovědělo službu a nechalo nás na dálnici, což bylo pro mě i pro děti velmi stresující.“
Maminka se stará také o brášku Matyáše, zdravého a veselého chlapečka. Obě děti si chtějí hrát s kamarády, jezdit na výlety a zažívat dobrodružství. „Je velmi náročné zajistit, aby Matyáš nebyl omezovaný nemocí Amálky, ale zároveň aby Amálka neměla pocit, že nikam nemůže a nic nesmí dělat. Bez auta je tato situace řešitelná jen velmi obtížně,“ prosí maminka o pomoc. S autem bude moci dopřát Matyášovi zájmové činnosti a mezitím třeba vyřídit s Amálkou lékařská vyšetření či nutnou rehabilitaci.  

IMG_20200704_114312.jpg
„Budeme vděčni za jakýkoli finanční příspěvek, abychom mohli vše společně zvládnout. Chtěla bych oběma dětem dopřát aktivní životní styl bez ohledu na jejich zdravotní stav. Mockrát děkujeme.“
 

Fotogalerie