ePrivacy and GPDR Cookie Consent management by TermsFeed Privacy Policy and Consent Generator

Skútr pro Jindřicha

Spraví doktoři tatínkovi nohy? Bude s námi dělat to co maminka a bude zdravý jako ostatní tatínkové? Takové otázky mají čtyřletý Jindra a šestiletá Terezka. Jejich tatínek Jindřich trpí od narození dětskou mozkovou obrnou a při chůzi je odkázaný na francouzské hole. Na výlety s rodinou vyráží s lehkým „cestovním“ skútrem, jenže ten už dosluhuje a nelze na něj sehnat ani náhradní díly. Proto by potřeboval nový.

314475143_882939676050246_7478284697653039347_n.jpg

Jindřich vám posílá poděkování
"Vyrůstal jsem s vědomím, že kvůli svému zdravotnímu stavu budu žít život sám. Nyní mám manželku a dvě krásné zdravé děti, které nadevše miluji. Pro mě splněný sen, ve který jsem ani nedoufal. I díky Vaší pomoci s nimi nyní můžu trávit víc času a prožít spoustu zážitků, na které budeme všichni celý život vzpomínat. Děkuji moc."


Osmatřicetiletý Jindřich pracuje na poloviční úvazek jako administrativní pracovník ve firmě, která se zabývá šitím lůžkovin a která zapojuje do svých projektů i zdravotně znevýhodněné občany. Zaškoluje nové kolegy, komunikuje se zákazníky. Do práce, na úřady i na nákupy mu slouží robustní elektrický skútr, díky němu se může samostatně pohybovat po městě a sám si zařídit vše potřebné. 

„Dojímá mě, když mi děti říkají, že by mi rády spravily nohy. Syn mi hned začne dětským kladívkem bouchat do kolene, jako pan doktor mi prý spravuje nohu,“ říká Jindřich.Středobodem jeho života je však rodina, dětem se snaží věnovat nejvíce času. Jezdí pro ně do školy a školky, v zimě dá za skútr sáně a už se jede! „Rád bych byl plnohodnotnou součástí jejich života, dojímá mě, když mi děti říkají, že by mi rády spravily nohy. Syn mi hned začne dětským kladívkem bouchat do kolene, jako pan doktor mi prý spravuje nohu,“ vypráví  s úsměvem Jindřich.  S manželkou Janou, Terezkou a Jindrou také velmi rádi jezdí od jara do podzimu na výlety. Vše si ale musí pořádně naplánovat, zjistit, jaké jsou na místě podmínky. „Občas se stane, že terén je  pro mě nevhodný, to pak musí žena s dětmi vyrazit sama a ze mě se stává jejich řidič, udělal jsem si totiž nedávno  řidičský průkaz B.“  V zimních měsících rádi navštěvují muzea, kina nebo dětská centra.

Na výlety Jindřich využívá lehký cestovní skútr, který jeho žena může sama složit a dát bez cizí pomoci do auta. Jenže ten jeho už má hodně za sebou, používá ho celých dvacet let, může se kdykoliv rozbít a náhradní díly se na něj nedají sehnat. Moc by potřeboval nový.  „Můj zdravotní stav se postupem času pomalu zhoršuje, lepší už to nikdy nebude. Chtěl bych však být svým dětem stále po boku  a stačit jim jak jen to jde.“

jindra-(1).jpgElektrický skútr Exel Xena 4, který mu byl doporučený,  je vhodný do interiéru i ven. A také na cestování, dá se lehce složit a převážet v kufru auta. Díky zadnímu a přednímu odpružení zajistí komfortní jízdu i v terénu. Zdravotní pojišťovna ho však nehradí a proto se Jindřich na nás obrátil o pomoc. Na pořízení lehkého skútru mu stále chybí 22 tisíc korun.  Za jakýkoliv příspěvek vám Jindřich moc děkuje.  Všichni už se moc těší, až na jaře zase společně  vyrazí na výlet. Kam? Třeba se jim konečně splní dlouho odkládaný sen – návštěva pražské zoologické zahrady.

Děkujeme, že pomáháte s Kontem Bariéry!


Fotogalerie

Jdu na to