ePrivacy and GPDR Cookie Consent management by TermsFeed Privacy Policy and Consent Generator

Ruce a nohy pro Evu

Jako pošťačka ještě nedávno roznášela lidem psaní, byla zvyklá být neustále v pohybu. Volný čas trávila v přírodě, na procházkách s pejskem a často u koní. Pak se ale život paní Evy, aktivní pětašedesátnice z východních Čech, znenadání obrátil naruby. Během jediného měsíce přišla o ruce i nohy, lékaři jí je museli vzít kvůli nebývale vážným komplikacím po onemocnění covid-19. Jen díky amputacím Eva přežila, teď ale prožívá nejtěžší chvíle svého života. Pomozme jí společně, aby zase mohla skutečně žít a ne jen přežívat. 

DĚKUJEME VÁM!  Příběh paní Evy vyvolal obrovskou vlnu solidarity. Peníze na pomoc bývalé poštovní doručovatelce, která přišla o všechny čtyři končetiny, se na transparentním účtu Konta Bariéry sešly rychleji, než jsme vůbec doufali. Celkem přišlo přes 950 tisíc korun! Paní Evě pomůžou třeba s uhrazením přivykací myoprotézy pravé ruky, která by jí alespoň trochu usnadlila sebeobsluhu.  S vaší pomocí jí pomůžeme překonat každou překážku, kterou bude potřeba. Nebude jich málo. 
 

eva_archiv1-(1).JPG
Vše začalo na začátku letošního roku a odehrálo se tak rychle, že nad tím zůstává rozum stát. Paní Evě, která do té doby neměla podle svých slov žádné zdravotní problémy, začaly zničehonic vypovídat službu nohy, za tři dny už se nemohla hýbat vůbec a nejednou bojovala v nemocnici v Hradci Králové o život. "Rozběhl to covid, pravděpodobně jsem ale musela mít něco v těle," vypráví Eva. Co to přesně bylo, jí lékaři neřekli, její stav se ale postupně natolik zhoršil, že aby jí zachránili, vzali jí ruce a nohy. "Jinak bych zemřela," dodává.

Ani z jedné končetiny paní Evě nezbyl víc než krátký pahýl. Lékaři jí amputovali ruce nad lokty a nohy ve stehnech. O co ale Eva nepřišla, je vůle k životu. A i když si prošla peklem, rozhodla se nevzdat. Bydlí teď v domově seniorů a jejím největším snem jsou protézy všech končetin, chce se zase postavit a žít.
„Nechci jen sedět na posteli. Měla jsem na důchod spoustu plánů," říká Eva.
V současné chvíli není úplně jasné, co všechno bude paní eva_foto_aktualni-(1).jpgEva v následujících měsících a letech pro soběstačnost potřebovat. Jisté ale je, že život s takovým handicapem bude náročný i finančně. Konto Bariéry se proto pro paní Evu rozhodlo uspořádat sbírku na všechny nezbytné věci, které neuhradí zdravotní pojišťovna. Ať už půjde o nejrůznější kompenzační pomůcky, osobní asistenci nebo třeba rehabilitace.

Právě elektrický vozík se zdá v současné chvíli pro Evu jako vhodnější řešení než protézy. Už si ho dokonce i vyzkoušela a těší se, že s jeho pomocí zvládne nejen sebeobsluhu, ale třeba i výlet z domova seniorů za kamarádkami a manželem do nedaleké vesnice, kde dřív bydlela. Ráda by také měla alespoň jednu protézu ruky, aby si sama mohla vzít třeba knížku nebo ovladač od televize. Zatím si pomáhá provizorním nástavcem, který jí doma vyrobil manžel. 
200 TISÍC PRO PANÍ EVU OD NADACE ČESKÉ POŠTY
logo-NADACE-krivka10-RGB.jpgKe sbírce Konta Bariéry pro paní Evu se okamžitě připojila Nadace České pošty. Bývalou zaměstnankyni České pošty, která dvacet let roznášela lidem dopisy, podpořila částkou 200 tisíc korun. Děkujeme!  

Děkujeme, že se přidáte také a že společně paní Evě pomůžeme!

Fotogalerie

Jdu na to