ePrivacy and GPDR Cookie Consent management by TermsFeed Privacy Policy and Consent Generator

Protéza pro Katku

Narodila jsem se jako zdravé dítě milující pohyb. Odmala jsem stále sportovala . Gymnastika, tanec, běh. 
Ve třinácti letech mi kvůli velkým bolestem v pravé noze ve stehenní kosti našli třináct centimetrů velký nádor. Osteosarkom pravého femuru. Tehdy to všechno začalo...Chemoterapie, silná léčba, při které mi nedávali skoro žádnou šanci. Agresivní léčba mě dostala i do prostorů ARO, byla jsem dva měsíce v umělém spánku, aby si mé tělo odpočinulo a boj zvládlo . V tento moment jsem někdě v podvědomí věděla, že chci žít, že chci znovu běhat a být se svojí rodinou, která pro mě dýchala a tento boj sdílela se mnou. Po dvou měsících jsem se probudila a cítila znovu sílu. Svůj boj jsem zatím zvládla tak na půl. Nádor byl vyoperován já se znovu naučila chodit, nabrala síly. Po roce přišla další rána. Zhoubný nádor jménem Džejár se znovu vrátil. Měl mnohem větší sílu a postupoval mi ze stehenní kosti směrem nahoru. Museli jsme se rychle rozhodnout a podstoupit náročnou operaci. Bylo mi patnáct a moje šance, že se probudím s nožkou byla mizivá. Všichni jsme to oplakali, ale já přeci chtěla žít. :-) 

Chůze s protézami byla během na dlouhou trať, ale zvládla jsem to a musím říci, že až teď, v mých 36 letech si uvědomuji, že jsem svobodná a můžu dělat téměř všechno, díky bionické protéze, kterou vlastním. Ta je už však v opotřebeném stavu také díky mému neustálemu pohybu s mými dvěma dětmi. Pojišťovna mi zaplatí velkou část nové protézy (zhruba 700 tisíc korun), zbylých 40 tisíc korun musím sehnat sama.

Mám zdravé a krásné dva syny - Kubíčkovi je teď rok a Zdenečkovi devět let. Teď už sportujeme celá rodina. Jsem na rodičovské dovolené, proto si nemohu finančně dovolit protézu doplatit. Snažím se i znovu zapojit po porodu zpět k florbalu na sportovních vozících, který hraji už od 21 let. 
Svůj život miluji a přeji si být stále stoprocentní maminkou a ženou pro své děti a manžela. Proto potřebuji bionickou protézu -  díky ní můžu žít plnohodnotný život. Život se svojí rodinou. Opravdu Vám všem moc děkuji za pomoc. 
KATKA :-)
 

Fotogalerie

Jdu na to