ePrivacy and GPDR Cookie Consent management by TermsFeed Privacy Policy and Consent Generator

Pomoc pro Vojtu a Barunku

Neurorehabilitace pro Vojtu 

Sportovci a příznivci MMA Poděbrady v průběhu října, listopadu, prosince a ledna podporovali Vojtíška a Barborku. Díky nim se podařilo vybrat přes 260 tisíc korun. Děkujeme.
Vojtíškovi je osm let. I přes nelehké dětství to je velmi pozitivní, usměvavý, vtipný a kamarádský kluk.
 
Když si Vojtíška po předčasném porodu jeho rodiče vezli z nemocnice domů jako to nejkrásnější stvoření pod sluncem, nikdy by je nenapadlo, že ho celý život budou doprovázet vážné zdravotní komplikace.
 
Diagnóza spasticko - dystonický syndrom - dětská mozková obrna (DMO) – kvadruparéza byla stanovena okolo druhého roku života. Rodiče s Vojtíškem začali okamžitě jezdit několikrát ročně do Jánských Lázní. Všichni se toho tam spoustu naučili – jak s Vojtíškem pracovat, cvičit, jak vše zvládnout.
 
Vojta.jpgDnes Vojtíškovi obzvláště prospívají intenzivní rehabilitace v rehabilitačním programu lázně ARPIDA v Českých Budějovicích a především terapie na klinice AXON v Praze, kam Vojtíšek dochází až třikrát ročně. Vojtíškovi velice pomáhá zejména v uvolnění spastických svalů (křečí), kvůli kterým se během jeho růstu zhoršil zdravotní stav kyčelních kloubů. Fyzioterapeuti se také zaměřují na Vojtíškovu soběstačnost v budoucím životě.
 
Na dárce Konta Bariéry se Vojtíškovi rodiče obrací s žádostí o příspěvek na neurorehabilitace pro Vojtíška, které nejsou hrazeny z fondů zdravotních pojišťoven.
"Každá Vaše "malá/velká" pomoc pro nás znamená velký krok vpřed k Vojtíškovu štěstí a my Vám za ni ze srdce děkujeme," Vojtovi rodiče.

Lepší bydlení pro Barunku

barunka.jpgBářin příběh na dlouhou trať začal před sedmi lety akutním císařským řezem. Po jejím prvním nádechu se zjistilo, že nemá bránici, následně, že má i vážnou srdeční vadu. Okamžitě podstoupila sérii závažných operací, které jí zachránily život. Kromě toho prodělala několik oběhových zástav a musela být opakovaně resuscitována.

Baruška je opravdová bojovnice a zvládla neuvěřitelné zdravotní komplikace. Třeba když ležela oteklá, uspaná na kožešince, pod kterou byl led, kvůli otoku mozečku. V tomto čase jí a maminku potkala další rána. Tragicky zahynul její tatínek.

Když Baruška po dvou letech opouštěla nemocnici s Pegem – hadičkou zavedenou přímo do bříška kvůli krmení, byla její maminka na všechno sama. Na výchovu, neuvěřitelný psychický nápor, zaopatření Barunky i hypotéku.  
​„Nemít možnost pomoci svému dítěti, které jste si pořádně od narození ani nepomazlíte je strašné,“ říká maminka.
Barborka spí pouze čtyři hodiny a jinak chodí, dupe a prostě vyrábí hluk. Nedávno jí byl diagnostikován autismus. Život v bytě proto nepřipadá v úvahu. Proto se její maminka rozhodla přestěhovat do malého domku na vesnici, který potřebuje akutní opravy. Bez rodiny, která by přiložila ruku k dílu, musí všechny opravy zvládnout sami.

Barunka a její maminka budou velmi vděčné za jakýkoliv příspěvek, ať už na nutné stavební úpravy nebo na speciální výživu pro Barborku do Pegu.  
Jdu na to