ePrivacy and GPDR Cookie Consent management by TermsFeed Privacy Policy and Consent Generator

Nové auto pro Moniku

Třiatřicetiletá Monika trpí spastickou kvadruparézou a hrozí jí, že nebude vůbec chodit. Přesto úspěšně dokončila vysokou školu a hledá si práci. Na vesnici, kde bydlí, se ale neobejde bez auta. Prosí o pomoc s jeho pořízením.

monika_t-(1).jpg

„Do 15 let jsem byla zdravé a velice aktivní dítě. Závodně jsem hrála druhou fotbalovou ligu,“ vzpomíná Monika. Pak ale onemocněla spastickou kvadruparézou, kvůli které jí ochabují nohy i ruce. „Prakticky ze dne na den jsem se musela vzdát sportu a všeho, co jsem měla ráda. Na jeden rok jsem přestala chodit a dvakrát jsem kvůli nemoci na rok přerušila studium,“ říká.
 
foto-(2).jpgDnes je Monice 33 let a zdravotním komplikacím navzdory úspěšně dokončila studium na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy obor Sociální práce. I přes neustálé rehabilitace a pravidelný každoroční pobyt u moře se ale její zdravotní stav stále horší - jednou možná nebude vůbec chodit. „Na kratší vzdálenosti se pohybuji o dvou francouzských holích, na delší pak potřebuji invalidní vozík. Kde to jde, používám elektrický, a kde ne, mechanický s doprovodem, protože se sama neuvezu,“ popisuje.
 
Monika žije s rodiči, kteří jí pomáhají i s některými běžnými denními činnostmi. Pomalu jim ale docházejí síly. „Táta je ve starobním důchodu a máma teď nastupuje do invalidního,“ vysvětluje Monika a dodává, že dobrá není ani finanční situace rodiny. Teď by přitom navíc potřebovala nové auto – na cesty k lékaři, na nákup i třeba za přáteli. „Bydlíme na venkově, kde to bez auta prostě nejde,“ říká. Příspěvek na nový vůz už Monice schválil i úřad práce. Ten ale nákup automobilu celý nepokryje, a proto se Monika obrátila s prosbou o pomoc na Konto Bariéry. 

Děkujeme, že s námi Monice pomůžete!

Jdu na to