ePrivacy and GPDR Cookie Consent management by TermsFeed Privacy Policy and Consent Generator

Nová ruka pro Jitku

Reportáž o Jitce a bionických protézách natočila Česká televize. Můžete si ji pustit ZDE. Děkujeme za podporu sbírky.

Jitka nám napsala krásné poděkování:
Milí přátelé, známí i neznámí dárci! Chci Vám všem moc poděkovat za vaši podporu a velkorysost - díky Vám mám sbírku na bionickou protézu ruky ukončenou! Zdá se to neuvěřitelné, protože ta částka byla vážně vysoká a ani ve snu by mě nenapadlo, že se téměř 2 mil. Kč vyberou tak rychle - sotva za 2,5 měsíce!! To je opravdu úžasné a všem chci moc poděkovat; za váš podíl a podporu! Jsem moc vděčná za tolik empatických a štědrých dárců. Moc si toho vážím a těším se, až bude "ruka v rukávu" a naučím se s ní zacházet :) Chci moc poděkovat i Kontu Bariéry za vytvoření sbírkového podúčtu a jeho celkovou správu; tato možnost sbírky je totiž obrovskou šancí pro ty z nás, kteří jinak nemůžeme získat potřebné vybavení, které by nám umožňovalo žít život co nejkvalitněji.

Ještě jednou tedy všem moc děkuji, nesmírně si vás vážím!
Jitka

  Jmenuji se Jitka a je mi 27 let. Když mi bylo 13, zjistili mi lékaři v pravé ruce nádorové onemocnění. Jednalo se o synovialosarkom, což je velmi neobvyklý a agresivní typ rakoviny. 

V pražském Motole jsem proto hned nastoupila na pravidelnou léčbu chemoterapií, ale bohužel po půl roce přestala léčba zabírat a nádor nešlo vyoperovat. Jedinou šancí byla amputace v místě nad loktem. S tím jsem se jako dítě těžko vyrovnávala. Měla jsem celý život před sebou a nemohla jsem studovat obor, který jsem původně plánovala. Začátky byly o to těžší, že jsem byla pravák a najednou jsem se musela naučit fungovat jen s levou rukou a rozhodně jsem nechtěla zůstat celý život odkázaná na pomoc druhých lidí.

I když se pokouším být samostatná, ne vše mohu zvládat - potíže mi činí např. zavazování bot, krájení jídla, oblékání, při psaní/stříhání se mi posouvá papír po stole… V současné době pracuji v sociální oblasti, což je mi blízké, protože chci pomáhat lidem v obtížných životních situacích. O pohyblivé elektrické protéze jsem uvažovala už dříve, ale protetik mi doporučil počkat do dospělosti, kdy už neporostu. V poslední době mám bohužel potíže i s levou rukou, jelikož ji neustálou denní činností přetěžuji a bionická ruka by mi tak dala šanci trochu jí odlehčit a pomohla by mi jak v osobním, tak profesním životě. Pojišťovna mi ale tuto drahou pomůcku proplatila pouze v případě, že by mi chyběly alespoň dvě končetiny a tak je mou jedinou nadějí právě sbírka. 
Budu moc vděčná za jakýkoli finanční příspěvek.
Jitka


 

Fotogalerie

Jdu na to