ePrivacy and GPDR Cookie Consent management by TermsFeed Privacy Policy and Consent Generator

Známka Ukrajina připomíná rok války


Vlastní poštovní známka Nadace Charty 77 na podporu mimořádného Fondu Ukrajina nově připomíná smutné výročí – rok od vypuknutí války na Ukrajině. Na malý zbytek nákladu sešitků nechala nadace zhotovit přítisk
„2022 – 24. 2. – 2023“. Známka slouží jako poděkování těm, kteří nadaci přispějí na pomoc se začleněním ukrajinských dětí v Česku.

Znamka-Ukrajina-2023-orez-divka-s-datem-(1).jpg

Nadace Charty 77 vydala vlastní poštovní známku ve spolupráci s Domem filatelie Profil a Českou poštou 12. května 2022. Autory známky jsou český grafik Jiří Slíva a polský umělec Piotrek Piłka. Dohromady jejich díla tvoří příběh o soucitu a vzdoru, podobenství k válce na Ukrajině. Sešitků vznikl omezený počet, jen něco málo přes tisíc, a většina našla své majitele už krátce po vydání. Na malý zbytek sešitků nechala nyní nadace zhotovit přítisk připomínající, že ruská agrese pokračuje už celý rok.

Známkový sešitek s přítiskem je dostupný ve třech variantách - základní s modrým potiskem www.kontobariery.cz a dvou limitovaných s červeným potiskem www.kontobariery.cz a bez potisku. Cena sešitku se rovná hodnotě daru do Fondu Ukrajina v symbolické výši 2023 korun. Limitované sešitky jsou určeny dárcům, kteří věnují desetinásobek, tedy 20 230 korun.

Zájemci o známky se mohou obracet osobně na Nadaci Charty 77, Melantrichova 5, Praha 1, nebo e-mailem na znamka@bariery.cz. Známky lze také najít v e-shopu Konta Bariéry.znamka-Ukrajina-2023-cervena-(1).jpgznamka-Ukrajina-2023-cista-(1).jpg

V rámci mimořádného Fondu Ukrajina nadace pomáhá ukrajinských dětem se začleněním v Česku. Mezi tuzemské školy rozdělila více než 8 milionů korun. Nyní nadace vyhlásila už třetí grantovou výzvu a podořit chce i organizace, které poskytují ukrajinským uprchlíkům psychologickou pomoc. Zájemci se mohou hlásit prostřednictvím webu Konta Bariéry. 


Fotogalerie

Jdu na to