Cookie Consent by FreePrivacyPolicy.com

Zveme vás na výstavu děl 15. aukčního salonu


Konto Bariéry pořádá letos už 15. aukční salon výtvarníků ve prospěch handicapovaných. Celkem 414 děl od 350 renomovaných českých umělců si můžete přijít prohlédnout od 23. listopadu do 3. prosince do pražského Karolina. Samotná dražba se uskuteční 5. prosince 2021 - sledujte prosím naše stránky, budeme na ně dávat všechny důležité aktuální informace. 

PHOTO-2021-11-25-16-07-44.jpg

„Je to naše tradiční charitativní aukce, pořádáme ji obvykle jednou za dva roky a z jejího výtěžku už mnoho let přispíváme na stipendia pro studenty, kteří se potýkají s handicapem. Všichni výtvarníci poskytují svá díla jako dar, honorář si neúčtuje ani Galerie Kodl,“ vysvětluje ředitelka Konta Bariéry Božena Jirků. Aukční salon si za takřka třicet let získal řadu příznivců mezi sběrateli, umělci i v široké veřejnosti. Je to vlastně obsáhlá a do jisté míry unikátní přehlídka českého současného umění, při níž se prezentují nejstarší i nejmladší generace umělců. „Při samotné aukci se začíná třeba na pěti stech korunách, ale mezi draženými díly jsou i artefakty za statisíce,“ říká Božena Jirků.

V roce 2018 vynesl zatím poslední aukční salon výtvarníků pro Konto Bariéry přes 5,5 milionu korun. Organizátoři doufají, že se charitativní aukce ani letos nemine účinkem a budou moci podpořit desítky studentů. Každý rok Stipendium Bariéry využívá více než 50 handicapovaných středoškoláků a vysokoškoláků.

„Katalog“ současného umění

Aukční salony výtvarníků se konají už od roku 1993, a za tu dobu si vydobyly značné renomé, jsou považovány za přehlídku současného umění. Pro mnohé výtvarníky je účast na aukci Konta Bariéry kromě radosti z dobrého skutku rovněž otázkou prestiže. Po tříleté – kvůli covid-19 zatím nejdelší – pauze se už všichni těší na to, co zajímavého se za tu dobu „urodilo“ na české výtvarné scéně. Můžeme prozradit, že nejstarší generaci umělců bude zastupovat například světově uznávaný malíř a grafik Jiří Anderle, tu nejmladší třeba Jan Kaláb.

Přečtěte si rozhovor o 15. aukčním salonu s Boženou Jirků, ředitelkou
Konta Bariéry. 

Vážení a milí, 
chtěli jsme vás tradičně pozvat na vernisáž výstavy 15. aukčního salonu výtvarníků pro Konto Bariéry. Nakonec jsme se ale rozhodli, že vernisáž, kvůli zhoršující se epidemické situaci, neuskutečníme.
Je nám to moc líto, ale věříme, že se potkáme na výstavě a aukci. 
Těšíme se a děkujeme za pochopení. 
Vaše Konto Bariéry

Fotogalerie

Jdu na to