Cookie Consent by FreePrivacyPolicy.com

Vozík pro Láďu


Chcete Láďovi pomoci? Přispějte jednoduše online  libovolnou částku na této stránce. Děkujeme!

Láďa  trpí od narození kvadruparetickou formou dětské mozkové obrny. I když mu lékaři císařským řezem  zachránili život, z porodnice si ho rodiče odvezli s těžkým zdravotním postižením.
„Dnes je Láďovi deset let a nechodí, bez opory sám nesedí a je zcela závislý na pomoci druhých," říká Láďova maminka.
Maminka s Láďou pravidelně rehabilituje, trénuje Vojtovou metodou a také cvičí s využitím prvků synergické reflexní terapie a terapií Bobatha. Chlapec navštěvuje Speciální základní školu Korálek v Kladně. Rád pracuje s iPadem, maluje prstovými barvam a zajímá se o výtvarné umění, přitom se učí používat zařízení, jež počítač ovládá očima.

Nepostradatelnou pomůckou, kterou Ládík využívá každý den, je pak především invalidní vozík. Ten první dostal chlapec v pěti letech, ale už z něho vyrostl. Dnes tedy potřebuje nový, lépe ovladatelný.
 

Zdravotní pojišťovna -  vzhledem k chlapcově diagnóze - bohužel neposkytuje finanční příspěvek na tzv. aktivní vozík. Ten by přitom byl pro Láďu nejlepší, umožňoval by mu se přiměřeně zapojit do různých školních aktivit,  napomáhal by i jeho fyzickému a psychickému rozvoji  - především by ulehčil situaci těm, kdo se o něj  starají.
Péče o malého Ládíka je vyčerpávající a náročná. Na aktivní vozík se však rodině peněz nedostává.

Milí přátelé,  pomozme Láďovi a jeho blízkým. Společně jim určitě dokážeme toto vánoční přání splnit.


Fotogalerie