Cookie Consent by FreePrivacyPolicy.com

Toyota Material Handling podpořila děti s handicapem


Společnost Toyota Material Handling v roce 2020 přispěla na bezbariérové úpravy pro Izabelku a na neurorehabilitace pro sourozence Adélku a Matyáška. Celkem mezi děti s handicapem rozdělila 40 tisíc korun. 

New-Project-5-(1).jpg

Toyota Material Handling CZ s.r.o. (TMHCZ) - je významnou obchodní společností v oblasti logistiky. V rámci společenské zodpovědnosti se společnost účastní několika výrazných a dlouhodobých aktivit dárcovství a dobrovolnictví. K nim patří i spolupráce s organizací Konto Bariery, díky níž Toyota Material Handling pomáhá v nesnadné situaci zdravotně znevýhodněným klientům buď příspěvkem na zdravotní pomůcky, nebo přímo na rehabilitační péči.

V roce 2020 společnost Toyota Material Handling podpořila tři děti s handicapem částkou 40 tisíc korun. 

Bezbariérové úpravy pro Izabelku

20200414_171327-(1).jpgIzabelka je vzácná holčička. Proč vzácná? Narodila se totiž vzácnou život ohrožující metabolickou vadou – methylmalonovou acidurií. V těle jí chybí enzym, který štěpí bílkoviny. Dochází tak k hromadění škodlivých látek, které poškozují mozek.

Izabelce jsou tři roky a neumí to, co  jiné děti v tomto věku. Má totiž hodně opožděný psychomotorický vývoj. I tak je to velmi veselá a živá holčička, která se ráda kouká na pohádky, miluje koupání a procházky. Musí dodržovat přísný dietní režim a musí být napojená 20 hodin denně na infuzi a výživu do tenkého střeva. 

Dříve Izabelka trávila i měsíce hospitalizací po nemocnicích. S věkem je péče o handicapované stále náročnější a tak Izabelka potřebovala vybudovat bezbariérovou koupelnu a pokojíček s větší možností rehabilitací v domácím prostředí. Právě na bezbariérovou přestavbu přispěla společnost Toyota Material Handling.

Neurorehabilitace pro Adéleku a Matyáška

IMG_20190820_145238.jpgMatyášek a Adélka trpí neurologickým onemocněním. Matyášek navštěvuje běžnou základní školu s asistentkou. Co se týká sebeobsluhy, tak potřebuje pomoc ve všech oblastech. Díky rehabilitacím se ale zlepšuje jeho hrubá motorika. Sám se sice nepostaví, ale zvládne se sám posadit, sedí bez opory, leze po čtyřech. S oporou dokonce zvládne ujít pěknou vzdálenost.
 
Adélka je v současnosti bohužel napojená na dýchací přístroj a krmená hadičkou do bříška. Není to ale žádné ležící miminko. Je to šikovná a chytrá holčička, pohybuje se na invalidním vozíčku a krásně se naučila i přes tracheostomii mluvit. Navštěvuje rehabilitační stacionář a za rok se chystá do školy. 

Dosud není známa efektivní a jednotná léčba, tedy léčba, která by odstraňovala příčiny onemocnění.

Jedinou terapií tak zůstává intenzivní rehabilitace zkušeným fyzioterapeutem. Cílem této terapie je snaha o maximální obnovení zdatnosti svalstva jedince. Cena terapií, které nejsou hrazeny zdravotní pojišťovnou, velmi zatěžují rodinný rozpočet. S úhradou rodině pomohla také společnost Toyota Material Handling.