ePrivacy and GPDR Cookie Consent management by TermsFeed Privacy Policy and Consent Generator

Taxík Maxík slaví 10 let


Taxík Maxík, projekt sociální dopravy pro seniory a handicapované pod hlavičkou Nadace Charty 77 (Konto Bariéry, SenSen) a společnosti ČESKÁ LÉKÁRNA HOLDING, a.s. provozující lékárenskou síť Dr.Max slaví 10 let! Zástupci měst, kde speciální žluto-bílé taxíky pomáhají, se na začátku května setkali v Praze.

TM_s-lidmi.jpg

Vidět pohromadě dvaadvacet vozů sociální autodopravy Taxík Maxík se hned tak nepodaří, protože slouží ve všech koutech České republiky a mají vážně napilno. Seniorům a handicapovaným nabízejí svezení i v lokalitách, kde třeba vůbec nefunguje veřejná doprava, a tak není divu, že jízdy bývají rezervované i celé měsíce dopředu. První květnové pondělí se ale Taxíky Maxíky sjely do Prahy.  Ke srazu měly opravdu speciální důvod – 10. výročí založení projektu.

TM_celek.jpg

Měst a obcí, kde Taxíky Maxíky pomáhají, už je 27 v celkem 9 krajích. Jejich počet pořád roste, zájem pasažérů nijak neklesá, a chuť provozovat službu mají další a další radnice a lokální charity. Speciální doprava pomáhá seniorům a lidem s handicapem dostat se levně a bezpečně tam, kam potřebují. Cílem cest jsou nejen zdravotnická zařízení, nákupy či úřady a instituce, ale i návštěvy divadel, knihoven a kulturních akcí. Skupinky seniorů využívají Taxík Maxík i pro plánované výlety či celodenní akce. Projekt tak má i socializační a integrační roli.  

TM_konference.jpg

Všechny Taxíky Maxíky už najezdily dohromady 2 miliony kilometrů a ročně svezou až 16 tisíc klientů. Průměrný věk cestujících je 77 let, ale všechny obce přepravují také lidi s handicapem včetně jejich doprovodu. Cena služby se pohybuje v rozmezí 20 až 100 Kč za jednu jízdu, případně 10 až 16 Kč za kilometr.  
 
Detaily o projektu se dočtete na stránce projektu zde
Jdu na to