Cookie Consent by FreePrivacyPolicy.com

Sluchadla pro Klárku


Chcete Klárce pomoci? Přispějte jednoduše online  libovolnou částku na této stránce. Děkujeme!

Ztrátu sluchu je často velmi těžké odhalit. To je případ i desetileté Klárky. Je velmi komunikativní,  společenská, vždy výborně zapadla do kolektivu. To, že čas od času nerozuměla, o čem se zrovna mluví, přičítali rodiče její nesoustředěnosti a také poměrně velkému vytížení. Rodina je neustále v pohybu - ráda podniká nejrůznější sportovní a kulturní aktivity nebo vyráží na výlety s přáteli a známými. Není divu, že  v tak velké a hlasité společnosti občas Klárka něco přeslechla.  Ani jí to nepřišlo divné a nestyděla se tudíž zeptat. 

"Co říkali? O čem to mluví?"

Že není něco v pořádku si  rodiče Klárky uvědomili teprve minulý rok. Začala se zhoršovat ve škole, paní učitelce často nerozuměla, zapomínala na domácí úkoly. Dokonce odmítla jet na letní tábor, který měla vždy moc ráda.  A rodiče překvapila, když to vysvětlila tak,  že táborové hry jsou příliš složité a nerozumí jim. 

"Bylo to takové obyčejné odpoledne…Nikdy na něj nezapomenu. Klárka se dívala na televizní pohádku. Zeptali jsme se jí, zda slyší a rozumí tomu. Odpověděla, že moc ne, ale prý si zvykla a vystačí si s obrázky. Pochopili jsme, že návštěva foniatra bude nezbytná,” popisuje nelehké chvíle Klárčina maminka.  
klarka-2-(3).jpg

Po šoku následovala naděje

Závěry vyšetření je pořádně vyděsily. Klárka trpí vrozenou, téměř 52% ztrátou sluchu. Lékař je však ujistil, že když dceři pořídí kvalitní sluchadla, bude možné ztrátu sluchu velmi dobře korigovat, a to až na úroveň zdravého člověka.

 “Klárka měla možnost si sluchadla vyzkoušet a doslova se jí otevřel nový svět. Poprvé slyšela tikat hodiny, vrčet lednici, bzučet mouchu nebo hluk ulice za oknem," říká maminka. Bohužel kvalitní sluchadla jsou poměrně nákladná záležitost, proto se rodina obrátila s žádostí o pomoc na Konto Bariéry. 

Sluch je nezbytný pro rozvoj řeči, Konto Bariéry dlouhodobě pomáhá dětem se sluchovým postižením. Pomozte nám pro Klárku získat sluchadla, aby se už nikdy nemusela ptát: “Co říkali?”

Fotogalerie