Cookie Consent by FreePrivacyPolicy.com

Sluchadla pro Jakuba


Chcete Jakubovi pomoci? Přispějte jednoduše online  libovolnou částku na této stránce. Děkujeme!

Jakubovi je 19 let a od narození trpí oboustrannou částečnou ztrátou sluchu. Bohužel, lékaři diagnózu potvrdili teprve, když měl jí do školy. V šesti letech tedy začínal “znovu”. Pro malého chlapce bylo nejen složité se vyrovnat s nástupem do školy, ale také s vadou řeči. Ale zvládl to výborně.

Jakub aktuálně navštěvuje 3. ročník učiliště Akademie řemesel v Praze. Dojíždí tam společně se svým bratrem, který se učí v jiném oboru. Studium je samozřejmě pro neslyšícího mnohonásobně těžší než pro zdravé studenty, to však Jakuba ani v nejmenším nedemotivuje. V tomto roce má skládat závěrečné zkoušky na truhláře a pak chce ještě ve studiu pokračovat, aby si mohl udělat maturitu. 

Budoucnost a sluchadla

Jakub je cílevědomý a pracovitý. Už teď se také snaží přispívat do domácího rozpočtu. Ten je po té, co rodinu opustil otec, totiž velmi omezený.  Jakub se proto snaží matce pomoci, jak jenom je to možné.  Chodí uklízet společné prostory v jednom bytovém domě a také roznáší letáky pro obchodní řetězce.  V létě se rozhodl pracovat také v truhlářské dílně, aby si mohl vydělat peníze na počítač, který potřebuje k distanční výuce.

“Ve volném čase se Kuba také aktivně podílí na činnosti sdružení Junák. Společně s bratrem vedou družinu mladších skautů a pravidelně jezdí na letní tábory a víkendové výpravy, “ říká Jakubova maminka. 
Jakub to vše zvládá díky sluchadům, které mu pomáhají se lépe orientovat v prostoru i ve společnosti. Zrovna teď by potřeboval nová, ale pojišťovna mu přispěje jen malou částkou. Na zbytek si ještě chlapec neušetří. 

Budeme rádi za jakoukoliv pomoc.