ePrivacy and GPDR Cookie Consent management by TermsFeed Privacy Policy and Consent Generator

Slavnostní setkání účastníků projektu Taxík Maxík


Přivítali jsme nové provozovatele Taxíků Maxíků. Zvýhodněná doprava funguje už na dvou desítkách míst v Česku. Jejich zástupci se sešli 25. dubna v Praze, aby si společně vyměnili zkušenosti a pozdravili se.

taxik_maxik_setkani_mest_6-(1).jpg
Slavnostní večer v Národním muzeu.

Na začátku byla dvě slova: Taxík a Maxík. Jedno vyslovila ředitelka Konta Bariéry Božena Jirků, druhé ředitel lékárenského řetězce Dr. Max Daniel Horák. Vznikl z nich projekt sociální dopravy, který nemá obdoby. „Vozí stovky lidí, seniorů, ale i handicapovaných a teď vozí i Ukrajince. Je to zkrátka projekt mého srdce,“ říká ředitelka Konta Bariéry Božena Jirků. První Taxíky Maxíky se rozjely do ulic Liberce a Prachatic v roce 2016. Dnes už flotila čítá 22 vozů, které pomáhají ve větších i menších městech napříč Českou republikou a o službu mají obrovský zájem nejen klienti, ale i noví provozovatelé.
TAXÍK MAXÍK V ČÍSLECH
(průměr na vůz za rok)
16 000 najetých kilometrů
2 300 obsloužených klientů
77 let je průměrný věk cestujících

Právě představitelé měst a organizací, které Taxíky Maxíky provozují, se na konci dubna po dvouleté pauze setkali v Praze. V Letňanech na výstavišti PVA Expo Praha si vyměňovali zkušenosti a večer v Národním muzeu mezi sebou slavnostně přivítali nejnovější členy "rodiny Taxíků Maxíků", kteří se k projektu přidali na přelomu let 2020/2021 a 2021/2022.  Přímo na pódiu vystoupili zástupci z Čáslavi a Ústí nad Labem, Havlíčkova  Brodu, Žďáru nad Sázavou a Prahy 7. 

taxik_maxik_setkani_mest_2-(1).jpg
Přehlídka Taxíků Maxíků a výměna zkušeností s jejich provozem v Letňanech. 

„Vytvořili jsme komunitu, která sdílí zkušenosti nejen s provozem Taxíka Maxíka, ale i jak poskytovat sociální služby v rámci různých organizací a měst, protože každé město k tomu přistupuje trochu jinak a takhle se vzájemně obohacují,“ říká ředitel lékáren Dr. Max Daniel Horák. taxik_maxik_setkani_mest_4-(1).jpgSlavnostní setkání v prostorách Národního muzea obohatilo hudební vystoupení pěveckého sboru Ventilky a dua Pavel & Kaca z uskupení Malá Paříž. Více než stovka účastníků akce si také mohla prohlédnout nově zrekonstruované prostory muzea. 

Taxík Maxík je projekt sociální dopravy na kterém od roku 2015 spolupracuje Nadace Charty 77 (Konto Bariéry, SenSen) a ČESKÁ LÉKÁRNA HOLDING, a.s. se sítí lékáren Dr.Max. Seniory a handicapované vozí Taxíky Maxíky za zvýhodněnou cenu tam, kam by se sami dostali jen obtížně - například k lékaři, na úřad, na nákup, ale třeba i na kulturní akce nebo za přáteli. Generálním sponzorem projektu jsou lékárny Dr. Max, který pořízení automobilů i rozjezd služby v jednotlivých městech financují převážně z prodeje produktů vlastní značky. O projektu Taxík Maxík si přečtete více na našem webu zde.


Historii i současnost Taxíků Maxíků připomíná nové video o projektu:  

Fotogalerie

Jdu na to