ePrivacy and GPDR Cookie Consent management by TermsFeed Privacy Policy and Consent Generator

Projekt Přes bariéry s policií pomohl už dvaceti klientům


V Muzeu Policie ČR proběhlo slavnostní zakončení jarní části už 6. ročníku sportovně charitativního projektu Přes bariéry s policií. Středočeští policisté spolu se studenty a partnery tentokrát pomohli 13leté Emě a 10letému Toníkovi. Celkem už projekt Přes bariéry s policií podpořil dvě desítky klientů Konta Bariéry.

PBSP_2023_spolecna-(1).jpg
 
V pátek 12. května 2023 se v prostorách Muzea Policie České republiky uskutečnilo velmi milé setkání mezi zástupci středočeské policie, Konta Bariéry a především za účasti Emy, Toníka a jejich rodin. Účelem setkání bylo nejen vyhlášení jarního kola projektu Přes bariéry s policií, který pořádá Krajské ředitelství Policie Středočeského kraje ve spolupráci se Středočeským krajem a Zdravotní pojišťovnou Ministerstva vnitra, ale především předání šeků již zmíněné Emě a Toníkovi. Policisté, studenti a partneři vybrali částku téměř 170 tisíc korun, kterou oběma dětem rovným dílem rozdělili.

PBSP_2023_Ema.jpg
PBSP_2023_Tonda.jpg










Šeky převzali rodiče Emičky a Toníka z rukou ředitele Krajského ředitelství policie Středočeského kraje brig. gen. JUDr. Václava Kučery, PhD., MBA, náměstka ředitele pro vnější službu plk. Mgr. René Petáka a mjr. JUDr. Petry Hofmanové, vedoucí školního policejního střediska. Všichni zúčastnění se shodli, že projekt má velký smysl a všechny velice těší jeho již 5letá tradice, především pak jeho smysl pomáhat druhým. Ředitel středočeské policie brig. gen. Václav Kučera policistům poděkoval za jejich nemalé finanční příspěvky a ocenil partnery akce za jejich významnou spolupráci na projektu.

Rehabilitace pro Toníka

Tonik.jpgDesetiletý Toník se narodil předčasně a trpí následky dětské mozkové obrny. Přesto chce dělat všechno jako jeho zdravý bráška – dvojče: plavat, užívat si s rodiči na horách... Bohužel Toník se sám nepostaví na nohy, nemluví a potřebuje celodenní péči. Je to však velký bojovník a díky pravidelným rehabilitacím dělá pokroky. Může se už sám kousek plazit, s pomocí udělá pár krůčků, s dopomocí pije z kelímku nebo láhve, ve speciální škole se učí písmena a čísla, říká první slůvka. Každé cvičení Toníka posouvá k větší samostatnosti. ​Všechny rehabilitační pobyty a cvičení jsou však finančně velmi nákladné a pojišťovna je nehradí v plném rozsahu.  Na tyto aktivity potřeboval Toník částku 70 tisíc korun. Policisté, policistky ze Středočeského kraje a další partneři vybrali ale vyšší částku, celkem 84 596 korun, a tak kromě rehabilitačního pobytu přispějeme Toníkovi také na zdravotní pomůcky.

Sportovní kočárek pro Emu

Ema.jpgEma je třináctiletá slečna, která ale zůstala na úrovni malého dítěte. Narodila se nevidomá, s těžkým mentálním postižením, dodnes sama nechodí, nemluví a je na plenách. Potřebuje pravidelné rehabilitace a speciální ortézy, aby se vyhnula ortopedické operaci a nepřestala úplně chodit. Péče o Emu je pro rodiče velmi náročná, a to i finančně, dcera jim za to ale dělá radost, je to veselá a klidná holka, která má ráda procházky v přírodě. Nyní ovšem Ema vyrostla ze sportovního kočárku a nutně potřebuje nový, jinak ji nemají rodiče v čem vozit. Středočeští policisté a policistky se proto Emě rozhodli pomoci. Z požadovaných 55 tisíc na zakoupení kočárku ale Emičce poskytli částku opět mnohem vyšší, taktéž 84 596 korun. Kromě nového vozíku využije rodina finanční prostředky na rehabilitační aktivity a cvičení, které jsou také nedílnou součástí Emina života.

Součástí vyhlášení jarního kola projektu Přes bariéry s policií bylo i ocenění pěti nejlepších sportovců ze středočeských středních škol, kteří získali nejlepší výsledky v rámci fyzických testů. Ti, kteří úspěšně zvládli fyzické testy, které jsou jednou z podmínek splnění přijímacího řízení, obdrželi voucher, ten jim zaručí, že v případě zájmu o práci u středočeské policie už znovu nemusí fyzické testy absolvovat.


 
Jdu na to