Cookie Consent by FreePrivacyPolicy.com

Pomozte Aničce k větší samostatnosti


Pomůžeme společně třináctileté Aničce z Aše, která se vyrovnává s následky dětské mozkové obrny?

 
Anička se svým bratrem, dvojčetem Prokopem, navštěvuje sedmou třídu základní školy. Děti se narodily předčasně, holčička pak brzy začala za bratrem zaostávat. Ve třech letech jí lékaři diagnostikovali nejtěžší formu dětské mozkové obrny, spastickou kvadruparézu, při které jsou postiženy ruce i nohy. Dívka se nikdy nepostavila, odmala je odkázána na vozík a pomoc druhých.

Kreativni-Anicka.jpg
Anička je velmi kreativní dívka, navštěvuje výtvarný i dramatický kroužek

Péče o nemocné dítě je pro rodiče těžkou zkouškou. Nezalekli se však. Aniččin tatínek opustil práci a převzal veškerou starost o chod domácnosti i o Aničku a jejího bratra. Pro celou rodinu, nakupuje, vaří, o dvojčata se stará velmi zodpovědně. Pro maminku, která rodinu zase zajišťuje finančně, je velkou oporou.
 
Anička je aktivní a společenská dívka. Velmi dobře se učí, navštěvuje výtvarný a dramatický kroužek, zahrála si už i v několika divadelních představeních. Svědomitě cvičí a pravidelně také jezdí do rehabilitačního Centra Hájek u Plzně, kde poskytují speciální terapeutický program TheraSuit pro děti s dětskou mozkovou obrnou.

zesvetleno_502238893487652-(2).jpgPřitom je Anička ale už také slečna, která by si ráda třeba vyrazila sama s kamarádkami na procházku a byla jim rovnocennou parťačkou. S mechanickým vozíkem, který má dnes k dispozici, si však musí mnoho aktivit odepřít. A tak se pro ni nový elektrický vozík, se kterým by se jí snáze manipulovalo, stal symbolem větší samostatnosti a dalšího objevování.
 
Proto jsme se rozhodli Aničce pomoci. Budeme vděčni za jakýkoli příspěvek, který této podnikavé slečně pomůže k větší samostatnosti. 
 
Děkujeme Vám, že s námi pomáháte!