Cookie Consent by FreePrivacyPolicy.com

Ondra předvedl žákům z Open Gate bionickou ruku


2021_11_08_D750_f24-70_Metz_079z-(2).jpg

Omezuje tě nějak skutečnost, že máš jednu ruku?
Je těžké se takovým handicapem vyrovnat?
Jak se k tobě chovají spolužáci?  Zažil jsi někdy ve škole nepříjemnou situaci? Nebo šikanu?
Jak to, že s jednou rukou zvládáš  jízdu na lyžích? Nepotřebuješ hůlky? A jak ses učil jezdit na kole jen s jednou rukou?


T2021_11_08_D750_f24-70_Metz_013z.jpgakové otázky doslova „pršely“ na Ondřeje, když v pondělí 8. listopadu usedl do „křesla pro hosta“ v Babicích. Pozvali ho žáci a studenti Open Gate, kteří pro něho v rámci našeho projektu Run and Help vyběhali letos přes 100 000 korun. To byl vůbec jeden z největších příspěvků do sbírky pro chlapce, kterému musela být záhy po narození amputována ruka.

Celý Ondřejův příběh si přečtěte zde.

Dnes je Ondřejovi dvanáct let let a i díky  žákům a studentům Open Gate si právě zvyká na novou bionickou protézu. Ta mu umožní dělat věci, které pro něho byly dosud nedostupné. I když – Ondřej je neskutečný nezmar, který i přes svůj vážný handicap skvěle závodí na lyžích, jezdí na kole a pěstuje  spoustu dalších sportů. Na otázky v Open Gate odpovídal bezprostředně a naprosto otevřeně, tam, kde jeho znalosti nestačily, vypomohl Jan Maleš z firmy Otto Bock, který mu bionickou ruku postavil na míru.

2021_11_08_D750_f24-70_Metz_338z.jpg
Žáci Open Gate si na Ondru připravili spoustu otázek. 

Ondřej se svou rodinou strávil v Open Gate krásný den, děti je provedly celým areálem. A nakonec jsme se všichni shodli, že se už těším na příští jaro, kdy se zase dáme do běhání.
(Foto:  Jan Černý)

Run and Help bude pokračovat  i v roce 2022… Přidejte se k nám!


Fotogalerie

Jdu na to