ePrivacy and GPDR Cookie Consent management by TermsFeed Privacy Policy and Consent Generator

Odstartoval devátý ročník charitativních běhů Konta Bariéry


Běhání, které pomáhá, to je projekt Run and Help Konta Bariéry. Už devátý ročník pomůže tentokrát jedenáctiletému Dominikovi, který potřebuje sportovní protézu ruky, ale i dalším lidem s handicapem. Sportovat lze kdykoliv a kdekoliv až do konce června. Stačí se registrovat a dobrovolným startovným podpořit ty, kteří to potřebují. Patronkou projektu je tenistka Andrea Sestini Hlaváčková.

RaH_OG_2small-(1).jpg
V roce 2022 vyneslo Run and Help 1,4 milionu korun na pomoc lidem s handicapem.

Projekt Run and Help je pro všechny, kteří se rádi hýbou, a není jim lhostejný osud druhých. Každoročně jde o tisíce nadšenců, škol i firem, kteří se drobným finančním obnosem ve formě startovného rozhodnou podpořit své handicapované kamarády, spolužáky nebo kolegy. Vlastní příběh tradičně představuje i Konto Bariéry. Letos chce výtěžek charitativních běhů věnovat na nákup sportovních protéz. „Věřím, že nás v tom běžci nenechají a společně vybereme peníze hned pro několik úžasných mladých lidí, kteří neměli tolik štěstí a chybí jim jedna končetina,“ říká ředitelka Konta Bariéry Božena Jirků.

Domča se narodil bez části ruky 

Dominik-(20).jpgTváří letošního ročníku je jedenáctiletý Dominik, který se bez části levé ruky už narodil. Navzdory tomu ale moc rád sportuje, hraje fotbal, chvíli dokonce zkoušel i basketbal. Úplně nejvíc ho baví jezdit na kole. Potřeboval by však speciální sportovní protézu, aby mohl pořádně chytit řídítka a nebolela ho při jízdě záda. Protože se cena takové pomůcky pohybuje v řádech vyšších desítek tisíc korun a zdravotní pojišťovna na ni nepřispěje, obrátila se Domčova rodina na Konto Bariéry. Kromě Dominika chce nadace z výtěžku Run and Help přispět na speciální sportovní protézu také například 15letému Filipovi, který hraje badminton a golf, nebo 27leté atletce Tereze.
 
Charitativní běhy pod hlavičkou Konta Bariéry se budou konat až do konce června po celé České republice. Patronát nad nimi převzala tenistka a moderátorka Andrea Sestini Hlaváčková, která se do Run and Help zapojila už loni a pomohla vysbírat 650 tisíc korun 18leté Dáše na bionickou protézu nohy. „Jsem velmi ráda, že jsme loni opravdu pomohli Dáše a změnili jí život. Letos běžíme pro Dominika a já s pomocí neváhala ani chvilku. Doufám, že se opět spojíme a pomůžeme společně dalšímu, kdo to moc potřebuje,“ říká Sestini Hlaváčková.

Vyběhněte s charitativní čelenkou

V roce 2022 vyneslo Run and Help celkem 1,4 milionu korun a kromě Dáši pomohlo ještě dalším sedmi lidem s handicapem, které si vybrali a nadaci navrhli přímo sami účastníci projektu. Pro všechny sportovní nadšence připravilo letos Konto Bariéry navíc malé překvapení. Ve spolupráci s českou značkou BJEŽ vznikla sportovní čelenka navržená speciálně pro projekt Run and Help. K dostání je v e-shopu bjez.cz a z každého prodaného kusu putuje 120 korun na Konto Bariéry. 

Celenka-Run-and-Help-od-BJEZ-(1).jpg
Jdu na to