Cookie Consent by FreePrivacyPolicy.com

Ocenění Konta Bariéry


Cena Superbrands je ocenění, které na základě sjednocených kritérií každoročně vybírá nejlepší z nejlepších značek ve více než devadesáti státech světa. Mezi českými značkami je oceněno titulem Honorary Superbrand pro rok 2020 Konto Bariéry.

united_guides-2.jpg


Devátý ročník předávání ocenění Czech Superbrands, který se konal 23. září 2021 v Národním domě na Vinohradech, byl výjimečný nejen díky skvělým značkám, ale i svou velikostí. Organizátoři se totiž rozhodli kvůli pandemii spojit ročníky 2020 a 2021 dohromady v jeden velký galavečer s více než 250 hosty z řad zástupců oceněných značek, porotců, představitelů veřejného života a odborníků na branding a marketing.

Společnosti se do výběru Superbrands nenominují a nedá se do něj přihlásit. Značky jsou vybírány podle prestiže, inovativnosti a povědomí o značce na českém trhu. Aby se značky staly členy elitního klubu Superbrands, musí mít nejen vysokou kvalitu a vynikající renomé, ale také silný příběh. Příběhy jsou každoročně zaznamenány v ročence Superbrands a slouží jako memento úspěchu a silné pozice oceněných značek na českém trhu.

united_guides-3.jpg

Vítězem speciálního ocenění Honorary Superbrand pro rok 2020 se stala nadace Konto Bariéry, která pomáhá tam, kde je třeba už od roku 1992. Svou první sbírkou Na konto Míša se nesmazatelně zapsala do historie české filantropie, když se jí podařilo vybrat přes 100 milionů českých korun.

„Dodnes mám schované bedny ústřižků složenek od dárců, jedna z prvních složenek, darováno 5000 korun, byli taxikáři ze Staroměstského náměstí, ale přispěli třeba i David Koller, Jiří Brdečka, Miloš Macourek, profesor Petr Tučný,“ vzpomíná na historickou sbírku Božena Jirků, ředitelka nadace. Superbrands oceňují, že v současnosti Konto Bariéry pokračuje ve svém poslání stejně úspěšně i díky moderním technologiím, pohodlným způsobům platby a využíváním aktuálních trendů v dárcovství.

Slavnostním večerem hosty provázela herečka Simona Babčáková. O umělecký zážitek se postarala vítězka soutěže Česko-Slovensko má talent Nikoleta Šurinová, která zaujala diváky svou hrou na bicí. O odlehčení se postarali přední představitelé české stand-up comedy scény Adéla Elbel a Petr Cerha alias Nasty.
 

Další ocenění 
Ocenění za rok 2020 si odneslo 41 značek v kategorii Consumer Superbrands a 20 brandů získalo titul Business Superbrands. Pro rok 2021 byl počet oceněných značek ještě vyšší. Ocenění Consumer Superbrands získalo 51 značek a v kategorii Business Superbrands bylo oceněno 21 brandů.
 

Ocenění Honorary Superbrand za rok 2021 si odnesla nadace Světluška, která pomáhá zrakově postiženým už od roku 2003.

Osobnostmi roku a držiteli titulu Superson jsou za rok 2020 mikrobioložka Soňa Peková a za rok 2021 manželé Vlčkovi - zakladatelé nadace na pomoc rodinám s vážně nemocnými dětmi, do které ze svých vlastních prostředků vložili aktiva v hodnotě 1,5 miliardy korun.

Titul Most Innovative Brand získala Společnost Prusa Research.

Značky oceněné v kategorii Consumer Superbrands pro rok 2020: SEPHORA, ZPMV ČR, Panadol, Babiččiny nudle, mBank, Marianne, Gemini, FOKUS, SONNENTOR, Pangamin, Kores, BRAMAC, TEREZIA, dm drogerie markt, ELECTRO WORLD, DEDRA, PE-PO, MARLENKA, Vileda, PRE, EKONOMICKÉ STAVBY, Kaufland, LIQUA, Carlson, Klenoty AURUM, GECO, RE/MAX, MetLife, Brit, Starkl, PIEDRA, SCANquilt, PRIMIGI, Dormeo, SENSODYNE, Weber, Cofidis, LITE, Prima, AutoPalace a Super zoo.

Značky oceněné v kategorii Business Superbrands pro rok 2020: UNYP, LABEL design, PPAS, PackWay, OMEGA OPTIX, SOUDAL, SECURITAS, GOLEM, ATALIAN, GORDIC, VM FOOTWEAR, ASEKOL, ALEF, UNIQA, HANYŠ, AROS, SWS, EKOBAL, ISOTRA a Adoz.

Značky oceněné v kategorii Consumer Superbrands pro rok 2021:
Wobenzym, Ionic-CARE, Preventan, BEKO, OZP, TANTUM VERDE, Voltaren, VOCÍLKA, Zásilkovna, Amylon, FITHAM, DOUGLAS, innogy, PEPCO, Vest, FRANZ JOSEF KAISER, REFLEX, IQOS, VINSELEKT MICHLOVSKÝ, Pangamin, Kores, BRAMAC, TEREZIA, dm drogerie markt, ELECTRO WORLD, DEDRA, PE-PO, MARLENKA, Vileda, PRE, EKONOMICKÉ STAVBY, Kaufland, LIQUA, Carlson, Klenoty AURUM, GECO, RE/MAX, MetLife, Brit, Starkl, PIEDRA, SCANquilt, PRIMIGI, Dormeo, SENSODYNE, Weber, Cofidis, LITE, Prima, AutoPalace a Super zoo.

Značky oceněné v kategorii Business Superbrands pro rok 2021: VŠFS, MarketUp, FENIX, Gebrüder Weiss, KOMWAG, PROMA REHA, EGAP, TORK, ARAMARK, THUASNE, GORDIC, VM FOOTWEAR, ASEKOL, ALEF, UNIQA, HANYŠ, AROS, SWS, EKOBAL, ISOTRA a Adoz.

Jdu na to