ePrivacy and GPDR Cookie Consent management by TermsFeed Privacy Policy and Consent Generator

Nové Taxíky Maxíky vyjely pomáhat


Tři zbrusu nové Taxíky Maxíky už vozí klienty v Kravařích, Kralupech nad Vltavou a v Příbrami. Zvýhodněná doprava pod hlavičkou Konta Bariéry a lékárenské sítě Dr.Max pomáhá od roku 2016 seniorům a lidem s handicapem. Celkem už služba funguje ve 25 městech Česka.

TaxMax_Pribram.jpg
Příbramský Taxík Maxík s klientkou a pečovatelkou. (Foto: Charita Příbram)
 

V Příbrami a blízkých obcích provozuje od ledna 2023 Taxík Maxík Charita Příbram. Využít ho mohou lidé starší 65 let, držitele průkazů ZTP či ZTP/P a případně jejich doprovod. Služba funguje ve všední dny je si ji nutné objednat minimálně 24 hodin předem na telefonním čísle 605 170 120. Jízda do deseti kilometrů vyjde na 70 korun. Detaily lze najít na webu Charity Příbram.

Kravare2.jpgOd ledna 2023 zajišťuje službu také město Kravaře. Osoby starší 67 let, držitele průkazů ZTP či ZTP/P a příjemce příspěvku na péči vozí Taxík Maxík po městě za 20 korun. Vyjet je však možné i za město – například do nemocnic v Opavě a Ostravě.  Objednávky jízd se provádějí s předstihem, nejméně jeden den před plánovaným termínem a to na telefonním čísle 773 760 969. Více informací je na webu města Kravaře.
 


V Kralupech nad Vltavou se nový Taxík Maxík rozjel na pomoc seniorům nad 70 let a lidem s handicapem před koncem února. „Taxík Maxík bude možné využít na cestu k lékaři, na úřad, ale i za kulturou. Cílem této služby je ulehčit život osobám, které si kvůli zdravotnímu stavu či pokročilému stáří nemohou pomoci vlastním přičiněním,“ uvedla ředitelka Sociálních služeb Petra Urbanová. Objednávat jízdy je možné na čísle 720 960 371 a jedna vyjde na 50 korun. Taxík Maxík doveze klienty do zdravotnických zařízení v blízkých městech Praha, Kladno, Mělník a Slaný. Podmínky využití služby lze najít na webu Sociálních služeb města Kralupy nad Vltavou.

IMG_0109-(2).jpg
Klíčky od nového Taxíku Maxíku pro Kralupy nad Vltavou převzala ředitelka Sociálních služeb Petra Urbanová. (Foto: Kralupy nad Vltavou)

O projektu Taxík Maxík

Speciální Taxíky Maxíky, které vozí seniory a handicapované levně a bezpečně například k lékaři, na úřad nebo za kulturou, jsou výsledkem spolupráce Nadace Charty 77 (Konto Bariéry a SenSen) a společnosti ČESKÁ LÉKÁRNA HOLDING, a.s. provozující síť lékáren Dr.Max. Nadace Charty 77 za prostředky získané prodejem produktů vlastní značky Dr.Max kupuje speciální velkoprostorové automobily, které poskytuje vybraným městům či městským částem, respektive provozujícím organizacím. Ty zároveň získávají příspěvek na rozjezd služby v prvním roce. Podmínkou je osmiletá udržitelnost projektu. Více o projektu Taxík Maxík najdete na našem webu.

Jdu na to