Cookie Consent by FreePrivacyPolicy.com

Musí se to zažít!


Pozdrav z výletu, který dříve nebyl možný

vylet-Sarka-2-(1).jpg

Výlet do Šáreckého údolí

Petr je i na vozíku nesmírně aktivní člověk: pracuje, závodí na monoski a rád objevuje přírodu. Byl takový vždycky… Z mnoha sportů, kterým se věnoval, se mu ale stal osudným paragliding.
V den svých pětadvacátých narozenin se zřítil a nejdříve to vypadalo, že zůstane navždy ležící. Nevzdal to, vrátil se domů k přítelkyni a dostudoval vysokou školu. Žije naplno – a právě proto mu jeho dosavadní vozík přestal stačit, navíc už byl ve stavu skoro dezolátním. Požádal o příspěvek na nový, který by lépe vyhovoval jeho životnímu stylu. Díky Kontu Bariéry už teď může zkoušet možnosti i meze nového vozíku Xenon 2 FF.

cesta-do-prace.jpg
„Vozík je parádní a není lehké jen popsat, jak mi vše ulehčuje, musí se to zažít,“ napsal nám nadšeně. „Díky odlehčenému rámu a skládací konstrukci si vozík zvládám sám naložit do auta, jsem tedy více samostatný a nejsem odkázaný na pomoc kolemjdoucích. I když z vlastní zkušenosti vím, že každý vždy rád pomůže, ale někde jednoduše lidé nejsou. Cestu do práce mám po dlažebních kostkách a jízdu po nich si konečně užívám a do práce chodím o to raději. Objevuji i okolí Prahy, hlavně přírodní bohatství, které bylo na běžném invalidním vozíku těžko přístupné – poslední víkend jsem například strávil s přítelkyní v krásném Šáreckém údolí, z kterého Vám zasílám pár fotek. Díky terénním kolům jsme si poradili se štěrkem i s loužemi. Je to radost, mít nové „nohy.“ Terénní kola využiju i na sněhu, kam se chystáme už v září kvůli přípravě na Mistrovství světa v Alpském lyžování ve      Švédsku v roce 2022. Snad mi to na lyžích pojede stejně rychle, jako na novém vozíku.“                                                             

Petrovi budeme na mistrovství světa fandit a držet palce.

Děkujeme Vám všem, že jsme mohli pomoci!