Cookie Consent by FreePrivacyPolicy.com

Mistrovství ČR v autostopu


Mistrovství České republiky v autostopu každoročně podporuje prostřednictvím Konta Bariéry někoho, kdo se potýká s těžkým handicapem. Letos je to paní Sylvie, která nedávno ochrnula a v nové situaci se teprve rozkoukává. Aby se mohla pohybovat i venku, potřebuje elektrický vozík.
 

homepage_main.jpg

 

Závod dvojic, které mají za úkol projet stopem určenou trasu a přitom plnit zadané úkoly, se letos konal již po sedmé. Odstartoval 17. 7. a vzhledem ke stále se měnícím epidemiologickým opatřením byla trasa vymezena trochu neurčitě - vedla z Prahy po Střední Evropě se zastávkou na konci světa a poté zpět do Prahy.  Všechny posádky už dojely do cíle a celkový výtěžek z DMS,  více jak 22 tisíc korun českých,  poputuje na invalidní vozík pro Sylvii Březinovou. DMS můžete stále posílat do konce srpna!

 

IMG_20210714_130653-(2).jpgPŘÍBĚH SYLVIE: TRÁPÍ MĚ POHYB VENKU

Sylvie je rozvedená maminka dvanáctiletého syna. Před dvěma lety jí vážná nemoc poškodila míchu, a ona ochrnula.  Nemůže chodit, a také jedna ruka má narušenou hybnost. O tom, že by se vrátila ke své práci, nemůže být ani řeč – pracovala jako pendlerka v továrně v Německu.


Po léčbě a náročné rehabilitaci se domů vrátila na začátku listopadu 2020. Čekaly ji nemalé finanční výdaje: musela si vybavit bezbariérový byt, pořídit koupací vozík... a brzy bude díky Kontu Bariéry kupovat také Motomed.


Navzdory své komplikované zdravotní a finanční situaci paní Sylvie nehází flintu do žita. Naopak, snaží se být co nejvíce samostatná, chce žít co nejplněji. Samostatný pohyb venku ji ale trápí, jak sama vysvětluje: „Od zdravotní pojišťovny mám mechanický vozík, na kterém se každodenně pohybuji v domácnosti. Z důvodu ochrnutí dolních končetin a současně levé ruky je pro mě velmi obtížná jízda na mechanickém vozíku venku. Velmi by mi vše usnadnil elektrický vozík. Ráda si nechám v tomto směru poradit od odborníků-ergoterapeutů, se kterými budu cvičit v červenci v rehabilitačním centru. Při výběru vhodné vozíku ale významnou roli také hrají finance. Pokud bych se mohla ucházet o finanční podporu v rámci charitativního výtěžku Mistrovství ČR v autostopu, byla by to pro mne úžasná pomoc. “

Sylvie Březinová děkuje za vaši podporu!

 

Zašlete dárcovskou DMS a podpořte Sylvii i svůj tým!

Více informací o dárcovské DMS naleznete zde: www.darcovskasms.cz
Můžete poslat v jedné DMS 30,  60 nebo 90 Kč.
Postupujte takto:

Napište DMS ve tvaru pro jednotlivé posádky:

DMS AUTOSTOP1 30 nebo DMS AUTOSTOP1 60 nebo DMS AUTOSTOP1 90

DMS AUTOSTOP2 30 nebo DMS AUTOSTOP2 60 nebo DMS AUTOSTOP2 90

DMS AUTOSTOP3 30 nebo DMS AUTOSTOP3 60 nebo DMS AUTOSTOP3 90

DMS AUTOSTOP4 30 nebo DMS AUTOSTOP4 60 nebo DMS AUTOSTOP4 90

DMS AUTOSTOP5 30 nebo DMS AUTOSTOP5 60 nebo DMS AUTOSTOP5 90

DMS AUTOSTOP6 30 nebo DMS AUTOSTOP6 60 nebo DMS AUTOSTOP6 90

DMS AUTOSTOP7 30 nebo DMS AUTOSTOP7 60 nebo DMS AUTOSTOP7 90

 a pošlete na telefonní číslo 87777

Cena DMS je 30 nebo 60 nebo 90 Kč. Více na www.darcovskasms.cz. Službu DMS provozuje Fórum dárců.