Cookie Consent by FreePrivacyPolicy.com

Maruška jde do školy


Charitativní sbírka Priessnitzových lázní vynesla 149 115 korun na monitorovací systém pro Marušku s cukrovkou.

20210825_105741.jpg
V Maruščině aktovce je trochu víc věcí, než kolik jich nosí ostatní děti, hlavní ale je, že může do školy!

Každý rok v prvním zářijovém týdnu organizují Priessnitzovy lázně společně s regionální pobočkou Policie ČR v Jeseníku Den bezpečnosti. U této příležitosti vyhlašují charitativní sbírku Pomáhejme, když můžeme.

maruII.jpgVloni bylo cílem sbírky pomoci Marušce, která trpí vážnou formou cukrovky. Je odkázána na celodenní měření a regulaci hladiny cukru. Zařízení, které k tomu rodina používala, dívence znemožnilo nastoupit do školy. Muselo se dvakrát denně kalibrovat, rodiče či prarodiče se od Marušky nemohli hnout. Aby toho nebylo málo, jsou oba rodiče hluchoněmí...

Sbírka byla úspěšná a když se rok s rokem sešel, mohla Maruška konečně do školy a mezi své vrstevníky. Umožnil jí to moderní monitorovací systém Dexcom a další potřebnosti, které jí mohli rodiče z nasbíraných peněz pořídit. Zdravotní aplikace zahrnuje malý senzor pod kůží, který kontinuálně měří hladinu glukózy a prostřednictvím vysílače bezdrátově odesílá údaje na zobrazovací zařízení. Žádné píchání do prstu či neustálé kalibrace.
Maruška si už může navzdory své nemoci užívat stejné školní radosti a strasti jako  ostatní děti.

„Děkuji Vám všem, kteří jste přispěli mojí dceři Marii Beránkové na další pomůcky pro diabetiky. Vážíme si Vaší podpory, díky které se daří zkvalitňovat život nemocných diabetiků.   
 Děkuji za Vaši podporu." 
 Beránková Sitmalidu ( maminka)