ePrivacy and GPDR Cookie Consent management by TermsFeed Privacy Policy and Consent Generator

Přes 72 tisíc pro Orlickoústecké nemocnici na boj s covid-19


Konto Bariéry ve spolupráci se společností Alter Eko přispělo do boje proti covid-19. Součástí ekonomického fóra Kostelec 2020 (třetího ročníku “českého Davosu”), které proběhlo 6. listopadu 2020, byla charitativní sbírka pod záštitou Konta Bariéry.  Sbírka byla ukončena 20. listopadu 2020. Celkový výtěžek je 72 600 korun. Peníze poslouží k nákupu technického vybavení určeného k podpoře dýchání nemocných s covid-19 pro Orlickoústeckou nemocnici, která stojí v první linii v boji proti covid-19.

Sbírky, kterou jako partner fóra Konto Bariéry zaštítilo, se účastnili organizátoři „českého Davosu“ a jeho partneři. Finanční dary zasílali také všichni, kteří chtěli pomoci Orlickoústecké nemocnici v boji s covid-19.  Pro širokou veřejnost je určený také záznam ze setkání  byznysmenů, ekonomů a dalších osobností.Na transparentní účet Konta Bariéry přispěli organizátoř, partneři a diváci fóra Kostelec 2020 i široká veřejnost 72 600 korun.  Jelikož se fórum obvykle koná v ústeckoorlickém regionu, rozhodli se pořadatelé pomoci právě tamější nemocnici. V péči Orlickoústecké nemocnice byly v době konání fóra desítky covid-pozitivních pacientů a toto množství neustále stoupalo, zatímco zdravotníci ubývali. Nemocnici chybí několik procent lékařů i ostatního zdravotního personálu.

Zvyšující se počet pacientů hospitalizovaných s covidem-19 a složitá personální situace nás bohužel vedou k zastavení veškeré neakutní péče, stop dostaly všechny plánované výkony i operace,“ říká MUDr. Karel Kohoutek, náměstek léčebné péče v Orlickoústecké nemocnici. Ta prošla v souvislosti s covid-19 reorganizací, která zasáhla všechna oddělení. Navíc se nemocnice potýká s nedostatečným vybavením – postrádá především plicní ventilátory a další potřebnou přístrojovou techniku.


Kostelec 2020: Proč zítřejší svět (ne)bude jiný 

Záznam z konference je možné shlédnout online.Na ekonomickém fóru, které se uskutečnilo 6. listopadu, vystoupili přední domácí odborníci na ekonomiku, byznys a riziko. Zaměřili se na rozpad zaběhlých pořádků a osvědčených modelů, nabídli  recept na úspěch uprostřed chaosu.

Program fóra byl rozdělený do tří tematických bloků. V první části nabídnul zamyšlení nad tím, proč a v čem (ne)bude zítřejší svět i kvůli probíhající koronakrizi jiný. Své postřehy prezentovali mimo jiné ekonom a filozof Tomáš Sedláček a hlavní ekonom Generali CEE Holding Miroslav Singer. 

Ve druhém bloku riziko spojené s nastartovanými změnami okomentovali generál Petr Pavel a generální ředitel EGAP Jan Procházka. A o své recepty na úspěch v turbulentních časech se v rámci třetího bloku podělili hlavní ekonom České spořitelny David Navrátil či členka vedení IBM Central Region Milena Jabůrková.

Foto: HK Region
 

Fotogalerie

Jdu na to