ePrivacy and GPDR Cookie Consent management by TermsFeed Privacy Policy and Consent Generator

Konto Bariéry rozdělilo v září 5,5 milionu korun


Čtvrté zasedání Rady Konta Bariéry v roce 2022 se konalo 21. září. Rozdělili jsme při něm 5 523 743 korun mezi 149 žádostí.

Peníze pomohou handicapovaným lidem s úhradou běžných rehabilitačních a kompenzačních pomůcek, jako jsou mechanické vozíky nebo naslouchadla. Na ta jsme přispěli například desetiletému chlapci, který přes vrozenou vadou sluchu vyniká ve škole, baví ho matematika, rád lyžuje nebo hraje míčové hry. Rada Konta Bariéry také vyhověla 12 žádostem o příspěvek na pořízení přídavného elektrického pohonu k vozíku. Ten pomůže například 19leté studentce gymnázia s dětskou mozkovou obrnou, aby se mohla osamostatnit a už ji na cestách do školy, po městě, nebo do obchodu nemusela doprovázet maminka. V jednom případě jsme také přispěli na zdravotní kočárek - pro 14letou dívku s těžkým zdravotním postižením.

Kromě standardních žádostí schválila Rada Konta Bariéry například několik příspěvků na bezbariérové úpravy. Šikmá zvedací plošina pomůže i sedmileté nevidomé holčičce s epilepsií, kterou musí rodiče nosit do třetího patra. Přispěli jsme také na speciální chodítko pro osmiletého chlapce se svalovou dystrofií nebo na kamerovou lupu pro 39letou ženu, kterou omezuje v každodenním životě těžká vada zraku. Celkem jsme z Konta Bariéry rozdělili mezi 62 žádostí více než 1,2 milionu korun. Kromě jednotlivců jsme opět podpořili i několik organizací, které pomáhají handicapovaným. Přispěli jsme například na profesionální myčku nádobí do chráněné dílny nebo na nákup osobního automobilu pro centrum pečující o zdravotně postižené.

Rada Konta Bariéry podpořila také dvě žádosti z Fondu Autist. Na osobní asistence ve školce přispějeme rodině, kde maminka sama pečuje o dva autistické chlapce. Dalších devět žádostí o příspěvek na osobní asistence za téměř 190 tisíc korun Rada schválila v rámci Fondu Phillip Morris.

Se začátkem nového školního roku schválila Rada Konta Bariéry také 45 žádostí o Stipendium Bariéry. Handicapované středoškoláky a vysokoškoláky podpoříme částkou téměř 1,2 milionu korun. Pokračujeme také v pomoci českým školám s integrací žáků uprchlíků z Ukrajiny. Celkem Rada mezi 27 žádostí rozdělila z Fondu Ukrajina 2,5 milionu korun z daru Philip Morris pro školy. 

Rada Konta Bariéry také na svém zasedání schválila bezbariérovou úpravu vozu z nadačního projektu Taxík Maxík nebo pořízení velkoprostorového automobilu z Fondu Globus. Z výtěžku benefičních Zázraků Přírody na ČT také přispějeme 100 000 korun na bionickou ruku.
Děkujeme všem našim dárcům a partnerům za podporu. Díky Vám můžeme pomáhat těm, kdo to potřebují.
Jdu na to