Cookie Consent by FreePrivacyPolicy.com

Konto Bariéry rozdělilo přes 900 tisíc korun


Sedmé zasedání Rady Konta Bariéry v roce 2021 se konalo 3. listopadu. Členové Rady při něm rozdělili 929 641 korun mezi 51 žádostí.

Peníze jsou určené na nákup běžných rehabilitačních a kompenzačních pomůcek, jako jsou mechanické vozíky (10 žádostí) nebo sluchadla (10 žádostí). Mladému vozíčkáři, který kvůli dekubitu a dalším komplikacím musel podstoupit plastiku hýždě, pomůžeme s pořízením přídavného elektrického pohonu k vozíku. Přispěli jsme také na zdravotní kočárek pro malého chlapce, který se potýká s dědičnou periferní neuropatií. Protože sám s obtížemi ujde maximálně jeden kilometr, bude pro rodinu speciální kočárek velkou pomocí.

Kromě žádostí o pomoc s pořízením běžných pomůcek Rada vyhověla také čtyřem žádostem o peníze na speciální úpravy automobilů. Vůz, do kterého bude moct najet i s vozíkem, pomůže i mladému muži s těžkým postižením mozku, který se mohl do auta zatím dostat jen s velkými obtížemi. Peníze posíláme také na pořízení svislé zdvihací plošiny, schodišťové sedačky nebo na nákup speciální matrace proti proleženinám. Ve třech případech Rada chválila příspěvek na pořízení elektrického vozíku, dalším klientům pomůžeme financovat k vozíkům příslušenství.

Fondu Autist jsme přispěli 36 000 korun na osobní asistenci pro handicapovaného dospívajícího chlapce.

Mimořádně pomáháme také dvěma handicapovaným seniorkám z jihu Moravy, do jejichž životů zasáhlo tornádo. Jedna z nich přišla kvůli řádění přírodního živlu o střechu nad hlavou a málem i o život, druhé tornádo zpustošilo zahradu. Celkem posíláme pomoc výši 60 000 korun.
Děkujeme všem našim dárcům a partnerům za podporu. Díky Vám můžeme pomáhat těm, kdo to potřebují.

Jdu na to