ePrivacy and GPDR Cookie Consent management by TermsFeed Privacy Policy and Consent Generator

Konto Bariéry rozdělilo přes 1,3 milionu


Čtvrté zasedání Rady Konta Bariéry v roce 2024 se konalo 26. června. Rozdělili jsme při něm 1 377 878 Kč mezi 54 žádostí.

Peníze pomohou jako obvykle lidem s handicapem s pořízením běžných kompenzačních a rehabilitačních pomůcek, jako jsou mechanické vozíky, přídavné elektrické pohony nebo kvalitní sluchadla. Lehký mechanický vozík se skládacím rámem pomůže například 66leté ženě s roztroušenou sklerózou, aby mohla být ještě aktivní. 17letý chlapec s dětskou mozkovou obrnou bude zase díky přídavnému pohonu k vozíku stačit kamarádům a spolužákům a obejde se i na delších výletech bez cizí pomoci. Kvalitní sluchadlo ulehčí život 10leté dívce s těžkou sluchovou vadou na jednom uchu, bude díky němu moci bez problémů navštěvovat běžnou základní školu i se dál učit na flétnu a na kytaru. 

Celkem Rada Konta Bariéry podpořila 25 standardních žádostí částkou 515 466 Kč. U standardních žádostí má Konto Bariéry pevně stanovenou výši příspěvku. Všechny ostatní žádosti posuzuje Rada individuálně.

Tentokrát z nestandardních žádostí Rada Konta Bariéry podpořila například tři žádosti o příspěvek na elektrický vozík, dvěma klientům se sluchovým postižením pomůžeme s pořízením speciálních vzdálených mikrofonů a ve dvou případech přispějeme na osobní asistence. Peníze putují také na nákup antidekubitního sedáku, ortopedické židle nebo na zubní ošetření v celkové anestezii pro 24letého muže těžkou mentální retardací.

Pomoc jako obvykle směřuje také do organizací. Rada Konta Bariéry schválila například příspěvek na pořízení speciálně upraveného mikrobusu, který bude využívat hned několik klubů handicapovaných sportovců na Ostravsku. Přispěli jsme také na pořízení kolejnicového zvedacího a asistenčního systému do sociálně terapeutických dílen nebo na pořízení celotělové hydromasážní vany do rehabilitačního centra. 

Z projektu Dej si kabát do šatny podpořila Rada Konta Bariéry pět žadatelů celkovou částkou 90 600 korun. Peníze pomohou klientům s autismem, mimo jiné dvěma sourozencům (5 a 7 let), o které pečuje pouze maminka, zaplatit osobní asistence. Třem žadatelům jsme přispěli na homesharing.

Rada Konta Bariéry projednávala také navýšení měsíčního příspěvku pro handicapované studenty v rámci projektu Stipendium Bariéry, schválila jeho navýšení na 2000 až 5000 korun.

Příští zasedání Rady Konta Bariéry je plánováno na 25. září 2024.  Uzávěrka žádostí je 31. srpna 2024.
Děkujeme, že pomáháte s Kontem Bariéry!
Jdu na to