ePrivacy and GPDR Cookie Consent management by TermsFeed Privacy Policy and Consent Generator

Josef Čadík je osobností filantropie


Josef Čadík získal Cenu Fóra dárců pro osobnosti filantropie 2024. Zakladatel Kinematografu bratří Čadíků obdržel ocenění za dlouhodobou finanční podporu Konta Bariéry a pomoc lidem s handicapem v České republice.

Ceny-Fora-darcu_Josef-Cadik-s-diplomem-2-(1).jpeg

Josef Čadík založil spolu se svým bratrem Pavlem v roce 1992 Kinematograf bratří Čadíků. Od té doby jejich pojízdné letní kino brázdí každé prázdniny Českou republiku. Vstupné je dobrovolné a je věnováno po celá léta na podporu charitativních organizací.

Od roku 2008 diváci přispívají Kontu Bariéry, které z výtěžku Kinematografu pomáhá lidem s handicapem s pořízení nákladných kompenzačních pomůcek nebo úhradou rehabilitací. Ročně nadace díky Kinematografu získá okolo jednoho milionu korun. Celkem jde už o více než 15 milionů korun a stovky podpořených lidí s handicapem.
Kinematograf bratří Čadíků za vámi jede i v létě 2024. Termíny a místa promítání najdete na www.kinematograf.cz.


V roce 2020 Fórum dárců ocenilo samotný projekt Kinematograf. O čtyři roky později se vlastního ocenění dočkal i Josef Čadík, který projekt nejen založil, ale už více než 30 let také, dnes ve spolupráci se svým synem Josefem Čadíkem ml., vede a opečovává.

Fotogalerie

Jdu na to