Cookie Consent by FreePrivacyPolicy.com

Jiří Suchánek bojuje v Tokiu


Aktuálně z Tokia
31. 8. V soutěži družstev získal Jiří Suchánek a Petr Svatoš bronzovou medaili! Gratulujeme!
31. 8. V soutěži dvoučlenných družstev Jiří nastoupí společně s Petrem Svatošem. Zápas o medaili s Ukrajinou začne ve 12,30 a živě ho můžete sledovat ZDE.
27. 8. V zápase s Polákem Czuperem prohrál Jiří 1:3 a nepostoupil do semifinále.
27. 8. : Jiří Suchánek zvítězil v předkole boje o postup do čtvrtfinále nad hráčem Riapošem ze Slovenska. 
 


Skvělý sportovec, táta a člověk, který vždy pomáhal druhým - to je Jiří Suchánek, který dnes zahájil své paralympijské klání. Moc mu fandíme a rádi mu pomáháme - což můžete učinit i vy ZDE.

Jiří Suchánek nám napsal z japonského Tokia těsně před tím, než vybojoval své první vítězství!

20210821_142514.jpg

Přátelé, kamarádi,
Jsem rád, že se mi na paralympijské hry podařilo díky desáté příčce ve světovém žebříčku nominovat. Je to má třetí paralympiáda a věřím, že bude úspěšná stejně (klidně lepší) jako ta v Riu. Kromě soutěže jednotlivců hraji také soutěž družstev, které jsem na hrách ještě nehrál. Neměl jsem totiž k sobě nikdy z České republiky kolegu do družstev.
V Tokiu jsem již více než týden. Seznámil jsem se s prostředím, se sportovní halou a samozřejmě s počasím. To je zde velmi teplé a o vlhkosti vzduchu ani nemluvím. Klasická prádelna. Například dnes v osm hodin ráno bylo již 27 stupňů a přes den cca 31 stupňů. Je vždy poznat, že se k večeru o dva stupně ochladí. Afričtí účastníci totiž vyndají bundy :-). Z pokoje mám úžasný výhled na záliv. Když se trochu schová sluníčko, rád sedím na balkóně a čtu knihu Tajemství mentálního tréninku. Zjistil jsem, že je u mě všechno špatně a tak se raději vracím ke křížovkám :-)
Samostatnou kapitolou je místní velká jídelna. Zde je možné nalézt vše na co si člověk vzpomene. A důležitá věc, je otevřená nonstop. Vzhledem ke covid opatřením se můžeme pohybovat pouze v olympijské vesnici a na svých sportovištích. Všude je spousta policistů, kteří případného turistu velmi rychle vrátí zpět. Každý den probíhá také testování a měření teploty.

Zatím nevím, jakým způsobem budou pořadatelé pouštět do světa vývoj jednotlivých utkání. Jasné ale je, že u nás nebude žádný v televizi. Pořadatelé totiž nenabídli práva pro stolní tenis. Předpoklad je, že bude na internetu pouze live score. Pokusím se Vám dát vědět.
Vážení, mé úspěchy jsou závislé také na Vaší podpoře v jakékoliv podobě. Reprezentuji také Vás. Všem moc děkuji DRŽTE MI PALCE!!!


SUCHANEK-oh-(1).jpg

Jiří Suchánek dnes odehrál své první dva zápasy. Losovalo se z osmnácti nominovaných hráčů z celého světa a hrálo se v šesti skupinách po třech. Dál postupují z každé skupiny dva hráči do K.O. Pavouka.

 

V prvním zápase Jiří nastoupil na světovou jedničku, obhájce zlata z Ria Francouze Lamiraulta. Bohužel nezvítězil.

Ve druhém zápase proti Polákovi Jakimczukovi vyhrál 3:0!
GRATULUJEME A DRŽÍME PALCE DO DALŠÍHO KOLA.

Další zápas čeká Jiřího Suchánka zítra 27. 8. ve 3:20 středoevropskeho času. Hraje se Slovakem Riapošem o postup do první osmičky. Zápas je možné sledovat přes live score na tomto odkazu: https://olympics.com/tokyo-2020/paralympic-games/en/results/table-tennis/results-men-s-singles-class-2-8fnl-000700-.htm

 


Fotogalerie