Cookie Consent by FreePrivacyPolicy.com

Jan má nový vozík


„Rád bych Kontu Bariéry z celého srdce poděkoval za finanční pomoc při zakoupení „nových nohou“ (mechanického vozíku). Váš příspěvek mi velice pomohl. Přeji Vám hodně štědrých dárců, ať můžete dále pomáhat v této nelehké době,“ napsal pan Jan poděkování.

Od šestnácti na vozíku
 

IMG_20210306_141034-orez-(2).jpgJan je na vozíku už šestadvacet let a zvládá toho obdivuhodně mnoho. Se ženou a malou dcerkou jezdí na výlety, na lyže i na kolo. Hraje florbal. Je ambasadorem projektu Vzpoura úrazům.
„Jezdíme ve dvojicích po školách v celé republice a děláme dětem přednášky o tom, jak předcházet úrazům, co je páteř a mícha, jak funguje a proč si dávat opravdu pozor,“ přibližuje svou práci muž, který ochrnul na dolní končetiny následkem nepodařené operace srdce v šestnácti letech. Vypráví dětem svůj příběh a jaké to je, být na vozíku.

„Každý den v něm sedím až čtrnáct hodin, bez něj se nedostanu ani z postele. Vozík musí fungovat na sto procent,“ říká a zdůrazňuje jen s malou nadsázkou, že vozík jsou jeho „nohy“.

Může zase žít naplno

Janův vozík byl po téměř osmi letech dennodenního používání v dezolátním stavu – vozík byl prosezený, dolámaný, prostě na odpis. S přispěním Konta Bariéry má nyní zbrusu nový vozík. Může se naplno věnovat všemu – práci, rodině i zábavě. Své poděkování vyrazil natočit na cyklostezku poblíž Horažďovic, kde se ženou a dcerkou žije. Celá rodina ráda tráví volný čas cestováním a sportem na čerstvém vzduchu, takže už se těší na výlety na oblíbené cyklostezky na Šumavě.
„Rádi jezdíme na Lipno, cesta kolem přehrady je dobře přizpůsobena vozíčkářům a máme tam také dobré zázemí,“ těší se pan Jan a přeje si, aby neubývalo dárců, díky nimž mají handicapovaní lehčí život.

Chcete pomoci i vy? Jde to jednoduše na této stránce. Děkujeme!

Jdu na to