ePrivacy and GPDR Cookie Consent management by TermsFeed Privacy Policy and Consent Generator

Globus daroval nové vozy pro handicapované ze Zlína, Prahy a Neratova


2.jpg

Díky dlouhodobé spolupráci Konta Bariéry a Globusu dostávají každý rok neziskové organizace nové vozy Ford pro své handicapované klienty. Tři automobily nyní převzaly organizace Sportovní klub vozíčkářů Praha, Sdružení Neratov a spolek Handicap Zlín. Globus na vozy přispívá od roku 2002.
Po České republice jezdí již 83 vozů s logem "Globus" a "Konto Bariéry" Od roku 2002 putuje z prodeje tašek v Globusu příspěvek Kontu Bariéry, které doporučuje organizace vhodné k obdarování novými automobily. Osmnáctiletá spolupráce přinesla potřebným 83 vozů v hodnotě přes 30 milionů korun

Děkujeme našim zákazníkům. Letos poprvé darujeme finance z prodaných papírových tašek a recyklovatelných ovosáčků. Těší nás, že můžeme společně pomoci i touto ekologičtější cestou. Přejeme organizacím a jejich klientům mnoho šťastných kilometrů v nových vozech,“ uvedla Lutfia Volfová, tisková mluvčí společnosti Globus.
 
Spolupráce se společností Globus je úctyhodná. Je neskutečné, že jsme mohli pomoci již tolika organizacím. Mám z této dlouhodobé spolupráce velikou radost,“ řekla Božena Jirků, ředitelka nadace Konto Bariéry. 

Obdarované organizace nová auta nutně potřebovaly. „Ani netušíte, jak moc jsme šťastní, že jsme byli Kontem Bariéry vybráni. Teď díky Globusu budeme mnohem lépe pomáhat našim klientům Dopravních služeb a účastníkům akcí Klubu dětí a mládeže. Dosud jsme kvůli pořizovacím nákladům vždy kupovali notně ojetá vozidla, u kterých jsme neustále řešili servisní problémy. Darovaným autem nahradíme našeho stařečka Ford, který stojí už pár týdnů na zaslouženém „odpočinku“. S ním jsme zažívali krušné chvíle,“ vysvětlil Aleš Chudárek, ředitel spolku Handicap Zlín, z.s. 

Nové tři vozy putují vozíčkářům a mentálně postiženým

Dne 17. září 2020 předali jednatel Globusu Jörg Hans Bauer a Božena Jirků vozy zástupcům neziskových organizací: 

Sportovní klub vozíčkářů Praha, jehož klienti milují sport a nezastaví je žádná výzva.

Sdružení Neratov z horské vesnice Neratov v Orlických horách, které pomáhá lidem s postižením i tím, že se s nimi podílí na obnově poutního místa a návratu života do kdysi vysídlené vesnice.

Spolek Handicap Zlín, který poskytuje ročně sociální a návazné služby pro 70-80 klientů a organizuje zájmové a aktivizační programy pro děti i dospělé ve svém okolí.

Globus, v. o. s.:

Činnost rodinné společnosti Globus zahájil roku 1828 Franz Bruch otevřením obchodu s potravinami v sárském St. Wendelu. V současné době stojí v čele společnosti představitel již páté generace rodiny Bruchů – Thomas Bruch. Na český trh vstoupil holding Globus v roce 1991 založením společnosti Globus Praha s.r.o. První český hypermarket byl otevřen 4. listopadu 1996 v Brně – Ivanovicích. V současné době se na území České republiky nachází 15 hypermarketů. Hypermarkety disponují kompletní vlastní výrobou v řeznictví, úplnou pekárenskou produkcí včetně cukrářství a vlastními restauracemi. Globus ČR je držitelem ocenění Obchodník roku 2012 v kategorii „Prodejce potravin“. 
 

Fotogalerie

Jdu na to