ePrivacy and GPDR Cookie Consent management by TermsFeed Privacy Policy and Consent Generator

Elektrický vozík pro Marka


Chcete Markovi pomoci? Přispějte jednoduše online  libovolnou částku na této stránce. Děkujeme!Marek (13 let) byl až do svých devíti let zdravý kluk, ale pak ho napadl virus encefalitidy. Zasáhl pohybový aparát, včetně polykacího a dýchacího ústrojí a Marek úplně ochrnul.  Se svým okolím dnes komunikuje pouze očima. Jedno mrknutí je „ano“, dvě mrknutí znamenají ʺneʺ...

Marek s rodičivšak usilovně cvičí a dělá zvolna pokroky, prospěla by mu občas ale změna prostředí. K tomu by pomohl speciální elektrický  vozík. 

Tři roky v nemocnici a stovky hodin cvičení

marek2.jpgPéče o Marečka je pochopitelně náročná. Po dlouhých třech letech v nemocnici se Marek konečně mohl vrátit k rodině, která mu vybudovala bezpečný bezbariérový domov. 

Jeho zdravotní stav je ale stále vážný, na lůžko je upoután čtyřiadvacet hodin denně, díky péči maminky a sestry však dělá znatelné pokroky. Při rehabilitacích a každodenním cvičení posiluje svaly, takže dnes už dokáže pohnout nohama a jednou rukou. Speciální počítačový software mu pak usnadňuje komunikaci.

Letošní léto přineslo Markovi také jednu radost. Mohl se zase po letech vydat s rodiči do jižních Čech a strávit několik krásných dní na chatě. Rád sem jezdil v dětství, a tak byl návrat na oblíbené místo a do přírody pro něj silným zážitkem.

„Návrat na oblíbenou chatu byl pro Marka silný zážitek. I tady ho ale omezoval jeho zdravotní stav a nepohyblivost,“ říká maminka.

Velkou pomocí pro Marka a jeho blízké by byl v současné době  elektrický zdravotní vozík. Jistě si řeknete, že pojišťovna jej tak vážně nemocnému člověku uhradí bez námitek. Bohužel, opak je pravdou. Vozík, který by mohl ovládat jeden člověk pečující o handicapovaného, stojí 400 tisíc korun a pojišťovna na něj nepřispěje.

S nákupem vozíku chceme rodině pomoci. Spolu s Vámi to určitě zvládneme, ani nemrkneme!
Jdu na to