ePrivacy and GPDR Cookie Consent management by TermsFeed Privacy Policy and Consent Generator

Dražba ve prospěch handicapovaných začala


Pozvanka-plus-nove-info_verze-2.png

Konto Bariéry pořádá letos už 15. aukční salon výtvarníků. Celkem 414 děl od 350 renomovaných českých umělců můžou lidé vydražit a podpořit tak studenty s handicapem. Aukce se koná na portálu Artslimit.com a vrcholí 12. prosince. Přihazovat na jednotlivá díla lze už teď. Všechny také srdečně zveme na virtuální prohlídku doprovodné výstavy v pražském Karolinu. 

Charitativní aukce patří mezi tradiční akce Konta Bariéry. Obvykle se koná jednou za dva roky a z jejího výtěžku nadace přispívá na stipendia pro studenty, kteří se potýkají s handicapem. Letos se ale dražba vůbec poprvé uskuteční on-line.
„Vzhledem k epidemické situaci jsme museli udělat obrovskou změnu. Je to nelehké rozhodnutí, podpořené ale našimi letitými partnery z Galerie Kodl, kteří portál Artslimit.com využívají po dobu pandemie a uspořádali díky tomu super úspěšné aukce. Snad se to povede i nám. Vyzkoušejte to a podpořte nás, prosím,“ říká Božena Jirků, ředitelka Konta Bariéry.
Vybrat si některé z dražených děl může téměř každý. Při samotné aukci se začíná už na několika stokorunách, ale mezi draženými díly jsou i artefakty za statisíce. Všichni výtvarníci poskytují Kontu Bariéry svá díla jako dar, honorář si neúčtuje ani pořádající Galerie Kodl. Nejstarší generaci umělců zastupuje například světově uznávaný malíř a grafik Jiří Anderle, tu nejmladší třeba Jan Kaláb. Zajímavostí letošního salonu je obraz malovaný bionickou protézou, který vytvořila patnáctiletá Amálka po amputaci ruky, klientka Konta Bariéry. 
 
karolinum.jpg15. aukční salon výtvarníků se letos koná po nejdelší, tříleté pauze. Organizátoři ale věří, že se ani letos nemine účinkem. „Už jednou nás zastavila pandemie, i letos jsme s uspořádáním aukčního salonu váhali. Nakonec jsme si řekli, že oslovíme výtvarníky, naše milé přátele a dárce a zjistíme, jak se mají, jestli jsou zdrávi a jestli by měli chuť se výstavy zúčastnit. Pokaždé píšu dopisy s pokorou. Ale takovou smršť radosti, vřelosti a zájmu, jaká zaplavila nadaci, ty nádherné ohlasy, to jsem opravdu nečekala. Pevně doufám, že i samotná aukce bude úspěšná. Že ani příznivci krásného umění a dobrých skutků nezůstanou lhostejní,“ dodává Božena Jirků.
 
V roce 2018 vynesl zatím poslední aukční salon výtvarníků pro Konto Bariéry přes 5,5 milionu korun a nadace díky němu mohla podpořit desítky handicapovaných studentů zapojených do projektu Stipendium Bariéry. Patří mezi ně například i paralympionička a studentka ergoterapie na Západočeské univerzitě v Plzni Vendula Dušková.


Zdroj: Česká televize

Přečtěte si rozhovor o 15. aukčním salonu s Boženou Jirků, ředitelkou
Konta Bariéry. 

Jdu na to