ePrivacy and GPDR Cookie Consent management by TermsFeed Privacy Policy and Consent Generator

Dáša bude mít novou nohu! Run and Help vyneslo 1,4 milionu pro handicapované


Osmý ročník charitativních běhů Run and Help Konta Bariéry je u konce. Tisíce dospělých a dětí z celého Česka při něm mezi sebou vybraly 1,4 milionu korun. Peníze pomohou osmnáctileté Dáše, která potřebuje chytrou protézu nohy, a dalším sedmi lidem s handicapem. 

RaH22_Dasa_a_Andrea-(1).jpegRun and Help je pro všechny, kteří se rádi hýbou a není jim lhostejný osud druhých. Každý si projekt navíc může upravit na míru - vybrat si místo, čas, sportovní aktivitu i výši startovného, která se rovná výši příspěvku na pomoc konkrétnímu člověku s handicapem. „Konto Bariéry se letos rozhodlo pomoci Dáše, kterou připravila rakovina o levou nohu. Účastníci Run and Help si ale jako už tradičně mohli vybrat i příjemce ze svého okolí, handicapovaného kamaráda, spolužáka, nebo kolegu, a podpořit dobrovolným startovným právě jeho,“ říká ředitelka Konta Bariéry Božena Jirků. Kromě Dáši se běhalo třeba pro Jáchymka, který potřebuje zaplatit rehabilitace, nebo pro Vojtíka na speciální ortézu. 
 
Charitativní běhy Konta Bariéry se konaly po celé zemi od dubna do června a patronát nad nimi převzala tenistka a moderátorka Andrea Sestini Hlaváčková. „Byla jsem nadšená, když mne nadace oslovila s možností stát se tváří letošního ročníku Run and Help. I když teď bydlím v Praze, bylo mi hned jasné, že chci běhat se Sportovním gymnáziem Plzeň, kde jsem studovala,” říká Andrea Sestini Hlaváčková. „Jsem hrdá, že i „moje škola“ pomohla Dáše k tolik potřebné protéze,” dodává.

Galerie běžců

Právě škol se do Run and Help zapojily po celé republice desítky. Běhali ale třeba i zaměstnanci advokátní kanceláře a také stovky jednotlivců. Sportovalo se v parku, v lese, na fotbalových a atletických stadionech, na školních hřištích, v Bílině spojili charitu s výstupem na městskou vyhlídkovou věž. Dvakrát běžcům fandila i Dáša - v Praze na Základní škole Kuncova a v Babicích v Open Gate, kde jí na pomoc vyběhli i koně. „S novou protézou se mi otevírá úplně nový svět. Děkuji vám všem, kdo jste pro mě běželi,“ říká Dáša. 


Fotogalerie

Jdu na to